تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روزهای سیاه طلای سیاه! / بدترین عملکرد فصلی نفت به ثبت رسید / نفت یک هفته‌ای 4 درصد دیگر ارزان شد

روزهای سیاه طلای سیاه! / بدترین عملکرد فصلی نفت به ثبت رسید / نفت یک هفته‌ای 4 درصد دیگر ارزان شد

بازار نفت در هفته اول اکتبر ۲۰۱۹، دومین هفته نزولی خود را به ثبت رساند و با افت ۴ درصدی مواجه شد.

قیمت نفت در هفته‌ اول اکتبر با افت چهار درصدی مواجه شد. در اولین روز از معاملات هفتگی، روز دوشنبه، در ساعات ابتدایی هر بشکه نفت برنت با قیمت 61 دلار معامله شد. با این حال در ساعات پایانی قیمت نفت به کانال 59 دلار بازگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، افت قیمت نفت در حالی اتفاق افتاد که به گفته مقامات سعودی، تولید نفت این کشور به سطح عادی بازگشته و بار دیگر توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به جنگ تجاری و اثرات آن معطوف شده است.

در معاملات روز سه‌شنبه بازار نفت به روند نزولی خود ادامه داد اما همچنان در کانال 59 دلار باقی ماند.

روز چهارشنبه قیمت نفت به پایین‌ترین سطح هفته گذشته رسید. هر بشکه نفت خام برنت در این روز با قیمت 57.53 دلار معامله شد.

اگرچه انتشار آمارها از اشتغال آمریکا افزایش جزئی قیمت نفت را در روزهای پایانی هفته به دنبال داشت، اما نگرانی‌ها از آهسته شدن رشد اقتصادی جهان و وقوع رکود موجب شد بازار نفت دومین هفته نزولی خود را به ثبت برساند.

گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد طلای سیاه بدترین عملکرد فصلی خود را در سه ماه گذشته به ثبت رسانده و نفت خام برنت در این مدت 7.8 درصد کاهش ارزش را تجربه کرده است.

در عین حال، هفته وزیر انرژی اکوادور روز گذشته اعلام کرد این کشور به دلیل مشکلات مالی در ژانویه ۲۰۲۰ از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) خارج خواهد شد. این کشور آمریکای جنوبی دومین عضو اوپک است که پس از قطر از این کارتل نفتی خارج می‌شود.

جدیدترین اتفاقات مربوط به نفت را می‎توانید در سلسله اخبار قیمت نفت تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند