تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

هفته سرخ بورس/ ریزش ۵ درصدی شاخص کل

هفته سرخ بورس/ ریزش ۵ درصدی شاخص کل

در پایان معاملات هفته دوم شهریور ماه شاخص کل بازار سهام حدود ۵ درصد ریزش کرد و به یک میلیون و ۶۳۱ هزار واحد بازگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات دومین هفته شهریورماه، شاخص کل بازار سهام حدود 5 درصد نسبت به هفته گذشته ریزش کرد تا به عدد یک میلیون و 631 هزار واحد برسد. این در حالی است که دو روز اول هفته بازار سهام با تعطیلات مصادف بود و معامله‌ای صورت نگرفت.

قرمزپوشی بازار سهام

با وجود دو روز تعطیلی بازار سهام در هفته اخیر اما روند نزولی بازار پس از رشد نیم درصدی در روز دوشنبه از سر گرفته شد و نمادهایی چون فارس، فولاد و شستا بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص کل بازار سهام داشتند. در این میان افت ارزش معاملات و خروج پول نشان از بی‌اعتمادی دوباره مردم نسبت به بازار سهام است و همچنین از 306 شرکت حاضر در بورس تهران، فقط 15 سهم مثبت و سبز باشند و 291 سهم دیگر قرمز و منفی هستند.

روند نزولی ارزش معاملات

رقم حدود 13 هزار میلیارد تومانی ارزش معاملات نشان از قفل بودن بازار در صفوف فروش و عدم انجام معامله دارد که نشانه خوبی برای بازار سهام نیست. میانگین هفتگی معاملات خرد و ارزش معاملات هفته دوم شهریورماه با 15067 میلیارد تومان به کار خود پایان داد.

عرضه اولیه بپیوند

در این هفته ثبت سفارش عرضه اولیه شرکت برق و انرژی پیوندگسترپارس سه شنبه 1399/06/11 ساعت 13 تا 17 انجام شد و سهام این شرکت روز بعد در بازار سهام به هر کد معاملاتی 78 سهم (حدود 144 هزار تومان) عرضه شد. همچنین میزان مشارکت در این عرضه اولیه 5 میلیون و 594 هزار و 10 کد معاملاتی بودده است.

همچنین این هفته شاهد پذیره‌نویسی پالایشی یکم بودیم که به هر کد معاملاتی 500 سهم اختصاص می‌یابد و پذیره‌نویسی این صندوق تا 19 شهریورماه ادامه دارد.

 ‏ ‏
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند