کد خبر: 156821

با هدف برقی کردن راه‌آهن اینچه برون

فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی روسی در راه است

معاون فنی راه‌آهن گفت: با طرف روسی برای فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی پروژه برقی کردن راه‌آهن گرمسار-گرگان-اینچه‌برون در حال مذاکره هستیم.

سرویس کسب‌وکار -

مازیار یزدانی، معاون فنی و امور زیربنایی راه‌آهن با بیان این که پس از پروژه برقی کردن راه‌آهن تهران-مشهد، پروژه برقی کردن راه‌آهن اینچه‌برون در اولویت قرار دارد، گفت: با شرکت روسی در حال مذاکره برای تامین مالی اجرای این پروژه هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: با طرف روسی برای فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی پروژه برقی کردن راه‌آهن گرمسار-گرگان-اینچه‌برون در حال مذاکره هستیم.

معاون فنی و امور زیربنایی راه‌آهن با بیان اینکه برای تامین این فاینانس بین روسای جمهور دو کشور تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسیده است، گفت: برای نهایی شدن قرارداد فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی بین ایران و روسیه باید پیوست فنی قرارداد قطعی شود که پیش‌بینی می‌شود تا سه ماه آینده این پیوست تکمیل شود.

یزدانی افزود: پس از کامل شدن پیوست فنی قرارداد تامین فاینانس برقی کردن راه‌آهن اینچه‌برون، باید پروسه اخذ مجوزها طی شود که این موضوع فراسازمانی است و بستگی به سرعت عمل طرف روسی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تا پایان سال میلادی، تکلیف فاینانس روسی برای این پروژه ریلی مشخص می‌شود، گفت: اجرای این پروژه از مطالبات طرف ایرانی و روسی است و یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه راه‌آهن خواف-هرات و اتصال ریلی ایران به افغانستان، اظهار داشت: تلاش ما این است که تا پایان سال جاری این پروژه به افتتاح برسد و دسترسی ریلی به کشور افغانستان بتوانیم ایجاد کنیم.

یزدانی با بیان اینکه در حال حاضر قطعه سوم راه‌آهن خواف-هرات حد فاصل شمتیغ تا غوریان به طول ۲۰ کیلومتر در مراحل پایانی است، گفت: بهره‌برداری از این پروژه تا پایان سال جاری منوط به مساعد بودن شرایط جوی آن منطقه است.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.