کد خبر: 156821

با هدف برقی کردن راه‌آهن اینچه برون

فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی روسی در راه است

معاون فنی راه‌آهن گفت: با طرف روسی برای فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی پروژه برقی کردن راه‌آهن گرمسار-گرگان-اینچه‌برون در حال مذاکره هستیم.

سرویس کسب‌وکار -

مازیار یزدانی، معاون فنی و امور زیربنایی راه‌آهن با بیان این که پس از پروژه برقی کردن راه‌آهن تهران-مشهد، پروژه برقی کردن راه‌آهن اینچه‌برون در اولویت قرار دارد، گفت: با شرکت روسی در حال مذاکره برای تامین مالی اجرای این پروژه هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: با طرف روسی برای فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی پروژه برقی کردن راه‌آهن گرمسار-گرگان-اینچه‌برون در حال مذاکره هستیم.

معاون فنی و امور زیربنایی راه‌آهن با بیان اینکه برای تامین این فاینانس بین روسای جمهور دو کشور تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسیده است، گفت: برای نهایی شدن قرارداد فاینانس ۱٫۷ میلیارد یورویی بین ایران و روسیه باید پیوست فنی قرارداد قطعی شود که پیش‌بینی می‌شود تا سه ماه آینده این پیوست تکمیل شود.

یزدانی افزود: پس از کامل شدن پیوست فنی قرارداد تامین فاینانس برقی کردن راه‌آهن اینچه‌برون، باید پروسه اخذ مجوزها طی شود که این موضوع فراسازمانی است و بستگی به سرعت عمل طرف روسی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تا پایان سال میلادی، تکلیف فاینانس روسی برای این پروژه ریلی مشخص می‌شود، گفت: اجرای این پروژه از مطالبات طرف ایرانی و روسی است و یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه راه‌آهن خواف-هرات و اتصال ریلی ایران به افغانستان، اظهار داشت: تلاش ما این است که تا پایان سال جاری این پروژه به افتتاح برسد و دسترسی ریلی به کشور افغانستان بتوانیم ایجاد کنیم.

یزدانی با بیان اینکه در حال حاضر قطعه سوم راه‌آهن خواف-هرات حد فاصل شمتیغ تا غوریان به طول ۲۰ کیلومتر در مراحل پایانی است، گفت: بهره‌برداری از این پروژه تا پایان سال جاری منوط به مساعد بودن شرایط جوی آن منطقه است.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.11)
1328.9
1.4
مثقال طلا (%1.51)
615800
9300
سکه امامی (%0.22)
1483000
3250
دلار (%0.71)
4531
32
یورو (%2.05)
5604
115
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.