فراخوان معاون فرهنگی ارشاد برای روز کتابگردی

فراخوان معاون فرهنگی ارشاد برای روز کتابگردی

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد در روز کتابگردی به کتابفروشی‌ها می‌رود.

محسن جوادی در این اطلاعیه ضمن اعلام مشارکت در طرح کتابگردی از اهل فرهنگ و هنر درخواست کرد در این روز به کتابفروشی‌ها رفته و کتاب بخرند.

به گزارش تجارت‌نیوز، متن اطلاعیه معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کتابفروشی‌ها به عنوان آخرین حلقه از زنجیره‌ نشر از اهمیت بسیاری برخوردارند، چرا که کتابفروشی‌ها به واسطه‌ ارتباط مستقیم با مخاطب، نقطه‌ تلاقی فرآیند نشر با جامعه محسوب می‌شوند.

از سویی دیگر تقویت کتابفروشی به نوعی حمایت از همه‌ بخش‌های چرخه‌ نشر است، چرا که با رونق کتابفروشی‌ها پدیدآورندگان کتاب، موزعان کتاب و ناشران با همه‌ بخش‌های فنی زیرمجموعه‌ آن‌ها رونق می‌یابند و در آن سو با جامعه کتابخوان همراه خواهیم بود.

طرح حضور فعال در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب در آخرین پنجشنبه‌ هفته‌ کتاب که با عنوان طرح کتابگردی شناخته شده است فرصت مناسبی برای تقدیر از فعالان حوزه‌ نشر در کتابفروشی‌هاست.

اینجانب همراه با مردم عزیز و اهالی فرهنگ در روز دوم آذر ماه در کتابفروشی‌ها حاضر خواهم بود و از تمامی دغدغه‌مندان، علاقه‌مندان و اصحاب فرهنگ و هنر دعوت می‌کنم در روز کتابگردی با حضور در کتابفروشی‌ها ضمن تقدیر از کتابفروشان عزیز که به حق خادمان دلسوز عرصه‌ فرهنگ مکتوب هستند از کتاب و کتابخوانی حمایت کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند