تخم‌مرغ‌های وارداتی وارد بازار شد

تخم‌مرغ‌های وارداتی وارد بازار شد

تخم‌مرغ‌های وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی از ترکیه خریداری شده، در برخی از فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی به قیمت مصوب هر شانه ۳۰ عددی ۴۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای اخیر علاوه بر میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران که تخم‌مرغ را به قیمت مصوب خود به فروش می‌رسانند این محصول در برخی از فروشگاه‌های سطح شهر نیز مشاهده می‌شود که هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی را با قیمت ۴۳ هزار تومان عرضه می‌کنند.

مشاهدات میدانی در تهران نشان می‌دهد که این محصول در فروشگاه‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی نظیر ۴۵ هزار تومان،۵۰ هزار تومان و حتی ۵۵ هزار تومان نیز فروخته می‌شود درحالی که نباید بیشتر از ۴۳ هزار تومان عرضه شود.

تخم‌مرغ به قیمت مصوب در فروشگاه اینترنتی معرفی شده توسط سازمان تعاون روستایی با عنوان بازرگام نیز فروخته می‌شود و علاوه بر تخم‌مرغ، مرغ منجمد با قیمت مصوب هرکیلوگرم ۲۰ هزار تومان با تحویل رایگان عرضه می‌شود.

اعلام قیمت مصوب انواع تخم‌مرغ بسته‌بندی

بر اساس قیمت کالاهای اساسی که وزارت جهاد کشاورزی اخیرا منتشر کرده در میان آنها نرخ انواع تخم‌مرغ بسته‌بندی در تعداد مختلف نیز وجود دارد که بر این اساس حداکثر قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بسته بندی شده ۵۱ هزار تومان است.

قیمت مصوب تخم مرغ شانه‌ای ۳۰ عددی فله ۴۳ هزار تومان، تخم مرغ به صورت کیلویی، هر کیلوگرم ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان، تخم مرغ در بسته چهار عددی هفت هزار و ۶۰۰ تومان، تخم مرغ در بسته شش عددی ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان، تخم مرغ در بسته ۹ عددی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان،تخم‌مرغ در بسته ۱۵ عددی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان، تخم‌مرغ در بسته ۲۰ عددی ۳۸ هزار تومان، تخم‌مرغ در بسته ۲۴ عددی ۴۵ هزار و ۶۰۰ تومان و تخم مرغ در بسته ۳۰ عددی شیرینگ پک شده با درب رو ۵۱ هزار تومان است.

بر اساس مشاهدات میدانی تمایل برای عرضه تخم مرغ در بسته‌های چهار تا ۲۴ عددی بیشتر توسط شرکت‌های بسته‌بندی مشاهده می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند