فروش زمین‌های کنار دریای خزر به خارجی‌ها

فروش زمین‌های کنار دریای خزر به خارجی‌ها

دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: شاهد خرید زمین‌های مناطقی همچون حواشی کنار دریای خزر به دست برخی از خارجی‌ها هستیم که عمدتا از کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید کاظم دلخوش با اشاره به برخی از مهاجرت‌های اخیر به خطه شمال کشور اظهار کرد: دولت باید به نحوی در مورد جغرافیایی ایران کار کند که مهاجرت‌ها در آینده تشدید نشود البته در حال حاضر این مهاجرت ها قوت گرفته است.

وی با اشاره به آثاز زیان بار برخی از مهاجرت‌های صورت گرفته بیان کرد: این مهاجرت‌ها می‌تواند یک منطقه را خالی از سکنه کرده و مشکلات زیادی را ایجاد کند.

دلخوش با اشاره به مشکلات کمبود آب در برخی مناطق کشور اظهار کرد: متاسفانه وقتی برخی از مناطق و یا استان‌های مهاجرپذیر نتوانند خدمات دهند آن جا خالی از سکنه خواهند شد و این مسئله تعادل جمعیتی را به هم میزند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ایران تا سال ۲۰۲۵ و طبق بررسی های صورت گرفته، خشک‌ترین کشور دنیا خواهد شد، بیان کرد: به همین دلیل باید از هم اکنون در برخی موارد پیشگیری لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به برخی از مهاجرت‌های خارجی به کشور اظهار کرد: البته ما در کنار این موضوع شاهد خرید زمین‌های مناطقی همچون حواشی کنار دریای خزر به دست برخی از خارجی‌ها هستیم که عمدتا از کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند، این خارجی‌ها اکثراً برای خرید زمین به این مناطق رجوع می‌کنند و این امر می‌تواند به یک مصیبتی در آینده تبدیل شود.

نماینده مردم صومعه سرا با بیان اینکه اینگونه مهاجرت‌ها به کشور روز به روز درحال افزایش است، بیان کرد: باید از این موارد جلوگیری شود لذا یا باید قانونی در رابطه با منع استفاده از این زمین‌ها توسط دیگران نوشته شود و یا اینکه باید کار دیگری کرد.

این نماینده مجلس بیان داشت: این مسائل به نوعی تهدیداتی را هم به همراه دارد و تعادل جمعیتی را به هم می‌زند.

منبع: بازار

آخرین اخبار جامعه را از صفحه جامعه دنبال کنید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند