جزئیاتی از فروش فوق‌العاده ایران خودرو 1400

اولین یارانه خرید خودرو برای سال ۱۴۰۰ / ارزان‌فروشی ۱۰۰ میلیونی در نوروز!

اولین یارانه خرید خودرو برای سال ۱۴۰۰ / ارزان‌فروشی ۱۰۰ میلیونی در نوروز!

درحالی که خودروسازان مدعی هستند با پیش‌فروش خودرو ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد را از دست داده‌اند و به زیان‌دهی ۴۳ هزار میلیارد تومانی رسیده‌اند اما در سال ۱۴۰۰ هم طرح فروش‌ فوق‌العاده را استارت زده‌اند

به گزارش تجارت‌نیوز، درحالی که خودروسازان مدعی هستند با پیش‌فروش خودرو ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد را از دست داده‌اند و به زیان‌دهی ۴۳ هزار میلیارد تومانی رسیده‌اند اما در سال ۱۴۰۰ هم طرح فروش‌ فوق‌العاده را استارت زده‌اند.

نخستین فروش فوق العاده محصولات ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۰ با عرضه سه محصول از یکشنبه، هشتم فروردین آغاز شده و تا چهارشنبه (یازدهم فروردین) ادامه دارد. در این طرح سه محصول پژو پارس بنزینی، پژو پارس TU 5 و سمند ال. ایکس با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه عرضه شده است.

اما قیمت این خودروها چقدر ارزان‌تر از بازار است؟

نام خودروقیمت در فروش فوق‌العاده(تومان)قیمت در بازار(تومان)اختلاف قیمت(تومان)
پژو پارس بنزینی۱۲۲ میلیون۲۲۱ میلیون۹۹ میلیون
پژو پارس TU5۱۲۷ میلیون۲۵۵  میلیون۱۲۸ میلیون
سمند ال ایکس۱۱۷ میلیون۱۹۴ میلیون۷۷ میلیون

خودروسازانی که به دلیل بدهی خود در سال گذشته از بانک مرکزی درخواست کمک کرده بودند و در نهایت موفق به اخذ مجوز حمایت ۱۵ هزار میلیارد تومانی شده بودند به نظر می‌رسد امسال نیز همان روش توزیع یارانه یا رانت را در برنامه خود دارند، حتی به بهای زیان بیشتر. باید دید آیا روش این توزیع به شکل قرعه‌کشی که مورد انتقاد معاون اول رئیس جمهور نیز است تغییری خواهد کرد یا اینکه همچنان از طریق قرعه‌کشی این یارانه‌های میلیونی به تعداد محدودی از متقاضیان می‌رسد؟

آخرین اخبار خودرو را در صفحه خودرو دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند