کد خبر: 187589

فعالیت ۸۵ هزار واحد تولیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: ۸۵ هزار واحد تولیدی در کشور مشغول به کار هستند.

شاخص‌ها نشان از امیدواری فعالان اقتصادی به آینده دارد
سرویس کسب‌وکار -

محمد شریعتمداری در دومین دوره اهدای نشان امین‌الضرب با اشاره به آیه‌ای از سوره احزاب اظهارداشت: در زندگی امین‌الضرب ها می‌توان نشان عمل صالح توام با ایمان را دید و به همین دلیل امروز با ضرب نشان از او یاد می‌کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: امین‌الضرب‌ها جامع‌نگر بودند و تنها به موضوع تجارت و صنعت نپرداختند، پایمردی این مردان در عرصه اداره کشور فراموش نشدنی است و در این راه متحمل زحمات فراوان شدند.

شریعتمداری ادامه داد: امروز نیز کسانی جا پای امین‌الضرب گذاشته‌اند و در شرایط سخت چه در زمان تحریم و چه پسابرجام در رونق و رکود از تلاش باز نایستادند و با گذر از پیج و خم‌ها به مقصد نهایی تولید رسیدند که باید مورد تقدیر و نشکر قرار بگیرند.

وی یادآور شد: خدا را شاکرم که در احیای دوباره اتاق بازرگانی تهران نقش داشتم و این اتاق پس از مدت‌ها که در محاق بود و نام تهران در حوزه اقتصاد و تجارت ذیل نام بزرگ ایران پنهان شده بود که فعالیت خود را از سر گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: امروز ۸۵ هزار واحد تولیدی در کشور مشغول کار هستند که هر چند تعدادی از آنها با مشکل مواجه‌اند اما بسیاری از واحدها با قدرت به کار خود ادامه می‌دهند و با وجود همه مشکلات می‌توانند با امید به قله تولید برسند.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه ایجاد سهولت در فضای کسب‌و‌کار مهمترین نیاز امروز اقتصاد ما است، گفت: باید کاری کنیم تا کارآفرینی به عنوان کاری مقدس همواره در کنار نام جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

منبع: ایران‌اکونومیست

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.