فقر ۴۳ درصد خانوارهای آمریکایی را تهدید می‌کند

فقر ۴۳ درصد خانوارهای آمریکایی را تهدید می‌کند

۵۱ میلیون خانوار آمریکا برای تامین نیازهای اولیه خود در سطح طبقه متوسط این کشور با مشکل جدی روبرو هستند که این رقم ۴۳ درصد خانوارهای آمریکایی را شامل می‌شود.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که بسیاری از آمریکایی ها برای داشتن نیازهای اولیه زندگی در سطح طبقه متوسط با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، تقریبا ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی که ۴۳ درصد خانوارهای ساکن در ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهند، درآمد کافی برای تامین هزینه ماهانه خود را ندارند که شامل هزینه‌های مسکن و خوراک، نگهداری فرزند، خدمات درمانی، حمل و نقل و قبض موبایل است.

بر اساس این آمار، ۱۶.۱ میلیون خانوار آمریکایی در فقر زندگی می‌کنند و ۳۴.۷ میلیون خانوار از دارایی، درآمد و اشتغال‌زایی محدودی برخوردار هستند. این گروه از خانوارها کمتر از آنچه که برای زندگی کردن در یک اقتصاد پیشرفته وجود دارد، برخوردار هستند.

سختی‌های مالی همچنان به عنوان یک معضل فراگیر در آمریکا است. در کالیفرنیا، نیومکزیکو و هاوایی، ۴۹ درصد خانوارها برای داشتن نیازهای اولیه طبقه متوسط جامعه با سختی روبرو هستند که بیشترین سهم را در میان نقاط دیگر آمریکا به خود اختصاص داده‌اند.

بر پایه این گزارش، در آمریکا تقریبا ۶۶ درصد از مشاغل، دریافتی کمتر از ۲۰ دلار در هر ساعت را دارند و در ایالات واشنگتن فقط ۱۴ درصد از مشاغل دریافتی بیش از ۴۰ دلار در هر ساعت را دارند.

 

منبع:سی‌ان‌ان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند