قیمت آجیل شب یلدا چند؟

قیمت آجیل شب یلدا چند؟

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران حداکثر قیمت فروش هر کیلوگرم آجیل شب یلدا را 170 هزار تومان اعلام کرد و گفت: به دلیل مسائل ناشی از کرونا و کاهش سطح درآمد با افت فروش مواجه شده‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی احمدی گفت: خشکبار و آجیل نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد گران شده و این گرانی ناشی از افزایش هزینه‌های تولید است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران افزود: عوال موثر بر افزایش هزینه تولید افزایش هزینه بیمه، مالیات و هزینه حمل‌ونقل است به طوری‌که در مواردی حتی هزینه حمل‌.نقل از هزینه کالا نیز بیشتر است.

2 دلیل برای کاهش 70 درصدی فروش

وی با اشاره به افت فروش نسبت به سال گذشته بیان داشت: حدود 70 درصد نسبت به سال گذشته افت فروش داشته‌ایم که عوامل موثر بر این موضوع مسائل مربوط به کرونا و امتناع مردم از خرید مواد غذایی فله‌ای و همچنین کاهش سطح درآمد است.

احمدی با بیان اینکه آجیل و خشکبار فاقد قیمت مصوب است، گفت: حداقل و حداکثر قیمت برای آجیل شب یلدا بین 120 تا 170 هزار تومان تعیین شده است.

احمدی بیان داشت: البته اعلام قیمت آجیل شب یلدا بین 120 تا 170 هزار تومان به منزله این نیست که آجیلی به قیمت بالاتر یا پایین‌تر از قیمت مذکور عرضه نمی‌شود بلکه ممکن است با تغییر ترکیب، محتویات و کیفیت آجیل قیمت هر کیلوگرم از این محصول بیش از قیمت 170 هزار تومان شود.

وی اظها ر داشت: در قیمت 120 تا 170 هزار تومان معمولا مواد به‌کار گرفته به صورت پسته و فندق است اما اگر قرار باشد به جای پسته از مغز پسته و به جای فندق از مغز فندق در ترکیب آجیل شب یلدا استفاده شود قطعا قیمت افزایش می‌یابد و حتی ممکن است بیش 50 هزار تومان این اختلاف قیمت در هر کیلوگرم ایجاد شود.

احمدی اظهار داشت: البته آجیل شب یلد به قیمت کمتر از هر کیلوگرم 120 هزار تومان نیز در بازار موجود است و قطعا این آجیل از کیفیت پایین‌تری برخوردار است.

وی همچنین بیان داشت: بخشی از آجیل از محل واردات تامین می‌شود به طوری‌که بادام هندی یکی از کالاهای وارداتی در این بخش است.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند