رئیس اتحادیه بارفروشان در گفتگو با تجارت‌نیوز:

گرانی و کمبود آناناس در بازار / به زودی قیمت آناناس نصف می‌شود

گرانی و کمبود آناناس در بازار / به زودی قیمت آناناس نصف می‌شود

کمبود آناناس در بازار باعث شد که برخی از سایت‌های فروش آنلاین هر آناناس یک کیلوگرمی را ۲۱۶ هزار تومان بفروشند. رئیس اتحادیه بارفروشان با تایید افزایش قیمت آناناس گفت: آناناس در بازار کم است و همین مساله باعث گران شدن این میوه شده.حداقل قیمت هر کارتن آناناس ( شش تا ۹ عددی) ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر آن ۸۰۰ هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آناناس در بازار میوه ایران کمیاب شده است. برخی مردم به دلیل قیمت بالا توان خرید این میوه را ندارند. علت گرانی آناناس چیست؟ رئیس اتحادیه بارفروشان میوه معتقد است علت گرانی آناناس کمیاب شدن این میوه در بازار است و از هفته آینده ۳۰۰ تن آناناس از فیلیپین به ایران می‌آید. حداقل قیمت هر کارتن آناناس در عمده فروشی‌ها ( شش تا ۹ عددی) ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر آن ۸۰۰ هزار تومان است.

هفته آینده قیمت آناناس نصف می‌شود!

مصطفی دارایی‌نژاد به مردم وعده داد که به زودی آناناس همانند موز ارزان و قیمت آناناس از هفته آینده نصف می‌شود.

آیا ارزان شدن قیمت آناناس واقعیت دارد؟ رئیس اتحادیه بارفروشان می‌گوید: با واردکنندگان آناناس صحبت کردیم. همان‌طور که وعده دادیم موز را ارزان می‌کنیم با واردات به موقع، آناناس را هم ارزان می‌کنیم.

برخی از سایت‌های فروش آنلاین هر آناناس یک کیلو گرمی را ۲۱۶ هزار تومان می‌فروشند!

واردات نارگیل از هند، تایلند و سریلانکا

به گفته تاجران میوه قیمت آناناس و نارگیل مستقیما به قیمت دلار ارتباط دارد. قیمت نارگیل چقدر است؟ دارایی‌نژاد پاسخ داد: نارگیل از هند، تایلند و سریلانکا وارد می‌شود. هر کیسه نارگیل ۱۳ کیلو است که ۲۵ نارگیل در هر کیسه جای می‌گیرد. قیمت هر نارگیل هم ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان است.

او همچنین با اشاره به قیمت موز اظهار کرد: با آزادسازی واردات موز قیمت هر کیلو ۲۳ هزار تا ۲۷ هزار تومان است.

سال گذشته آناناس چقدر بود؟

رئیس اتحادیه بارفروشان در توصیه‌ای به مسئولان اظهار کرد: چنانچه امور در اختیار اتحادیه‌ها باشد تجار اجازه بالا رفتن قیمت محصولات را نمی‌دهند و خروجی فعالیت‌ها هم بهتر می‌شود.

شهریور ماه سال گذشته باشگاه خبرنگاران نیز به نقل از اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه نوشت: « قیمت هر عدد آناناس به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند