نرخ رهن و اجاره در لواسان چقدر است؟

نرخ رهن و اجاره در لواسان چقدر است؟

قیمت رهن و اجاره در لواسان همانند سایر نقاط تهران در چند ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری که یک آپارتمان ۲۷۰متری را باید با ۱.۱۰۰میلیارد و ماهانه یک میلیون تومان، اجاره کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، برخلاف باورعمومی، لواسان فقط محل سکونت افراد ثروتمند نیست و این باور، سبب بروز مشکلاتی برای ساکنان بومی و افرادی با درآمد پایین و متوسط در این محدوده شده است.

هزینه رهن و اجاره در لواسان آنچنان افزایش یافته که تقریبا تامین آن از عهده اکثر ساکنان بومی خارج است زیرا آنها مجبورند یک واحد ۸۵متری را با ۱۰۰میلیون رهن و ماهانه ۲.۵ میلیون تومان اجاره کنند.

نگاهی به فایل‌های اجاره در لواسان نشان می‌دهد حداقل میزان رهن برابر با مبلغ ۳۰میلیون تومان و ماهانه ۲.۵میلیون تومان اجاره برای یک واحد ۱۳۰ متری، ۳۰میلیون رهن و ماهانه ۴میلیون تومان بابت اجاره یک واحد ۷۵متری، ۵۰ میلیون رهن و ماهانه ۵ میلیون تومان بابت اجاره ۱۳۰متری، ۷۰میلیون رهن و ماهانه یک میلیون تومان برای اجاره یک واحد ۷۰ متری، ۸۰میلیون رهن و ماهانه ۱.۵میلیون تومان بابت اجاره یک واحد ۶۷ متری است.

البته در این محدوده آپارتمان‌های خاص با قیمت‌های خاص‌تر رهن و اجاره داده می شوند که به حتم مستاجران آنها دارای تمکن مالی فراوانی هستند که می‌توانند از پس اجاره ماهانه ۱۵میلیون تومانی برآیند. مبلغ بقیه فایل‌ها از ۱۰۰ میلیون تا ۱.۱۰۰ میلیارد تومان و اجاره ها نیز از ۳ تا ۱۵ میلیون تومان است که به نسبت هزینه بالایی محسوب می شود.

منبع: خبرآنلاین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند