موضوعات داغ:

قیمت جهانی نفت 8 سنت بالا رفت

قیمت جهانی نفت 8 سنت بالا رفت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه گذشته به رقم ۵۸ دلار و ۴۱ سنت رسید.

پس از آنکه عربستان اعلام کرد که مصمم است به مازاد عرضه در بازار نفت پایان دهد، قیمت نفت امروز نیز همچون دیروز با افزایش مواجه بود و در نزدیکی بالاترین رقم 4 هفته اخیر که روز گذشته به ثبت رسیده بود معامله شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 8 سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه گذشته به رقم 58 دلار و 41 سنت رسید.

قیمت نفت دیروز 96 سنت، معادل 1.7 درصد افزایش داشت. قیمت نفت وست‌تگزاس‌اینترمدیت آمریکا امروز با 4 سنت کاهش به 52 دلار و 43 سنت رسید.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان روز چهارشنبه گفت، تمرکز همچنان روی کاهش میزان ذخایر نفت در کشورهای صنعتی و رساندن آن به رقم متوسط 5 سال اخیر است. این سخنان گمانه‌زنی‌ها در مورد تمدید توافق کاهش تولید اوپک و سایر تولیدکنندگان را تقویت کرد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگر تولیدکنندگان از جمله روسیه از ماه ژانویه روزانه حدود 1.8 میلیون بشکه از تولید خود کاسته‌اند. این توافق در مارس 2018 منقضی می‌شود، اما تولیدکنندگان در حال بررسی تمدید این توافق هستند.

تونی نونان، تحلیلگر موسسه میتسوبیشی در توکیو گفت: اوپک کاهش تولید را ادامه می‌دهد… با وجود اینکه میزان تولید نفت شیل آمریکا در حال ترمیم است، اما میزان ذخایر نفتی در حال کاهش است و این در حالی است که ما اکنون در حال حرکت به‌سمت فصل سرما هستیم که تقاضا در بازار بالا می‌رود.

انستیتوی نفت آمریکا دیروز اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته 519 هزار بشکه افزایش داشته است، این در حالی است که تحلیلگران انتظار کاهش 2.6 میلیون بشکه‌ای این ذخایر را داشتند.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا در مورد میزان دقیق ذخایر انرژی این کشور اواخر امروز منتشر می‌شود.

 

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند