قیمت‌ها در بازار خودرو چقدر تغییر کرد؟ / قیمت خودرو امروز اول آبان

قیمت‌ها در بازار خودرو چقدر تغییر کرد؟ / قیمت خودرو امروز اول آبان

قیمت خودرو در بازار خودروهای داخلی با ثبات نسبی همراه است قیمت‌ها در بازار روز شنبه اول آبان تغییرات زیادی نداشت و تعداد زیادی از خودورها افزایش یا کاهش قیمت نداشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار روز شنبه اول آبان خودروهای داخلی با ثبت قیمت همراه هستند و افزایش یا کاهش قیمتی را ثبت نکردندو تعداد زیادی از خودروها در آغاز بازار آبان ثبات قیمت داشتند و افزایش یا کاهش قیمتی را ثبت نکردند.

قیمت پراید ۱۱۱ و ۱۳۲ هرکدام یک میلیون تومان کاهش یافت و به ترتیب با نرخ ۱۵۳ و ۱۳۳ میلیون تومان ثبت شدند. از گروه خودروهای گروه پراید پراید ۱۵۱ در مدل‌های مختلف افزایش قیمت داشت.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۰ دیروز به ۲۴۵ میلیون تومان کاهش یافت. ۲۰۶ صندوقدار در هر دو مدل ۹۹ و ۱۴۰۰ کاهش قیمت داشت و مدل ۱۴۰۰ آن به قیمت ۳۰۷ میلیون تومان رسید.

خودرو ارزان می‌شود؟

چراغ سبز دولت به واردات خودرو، تعداد فروشندگان خودرو را زیاد کرد. این در حالی است که فروشندگان حتی حاضر نیستند خودروهای خود را ارزان بفروشند. در این شرایط آیا قیمت خودرو در هفته اول آبان ارزان می‌شود؟

چندی پیش وزیر صمت با واردات خودرو موافقت کرد. هر چند این گفته یکی از نمایندگان مجلس است و هنوز سیدالرضا فاطمی‌امین، نسبت به واردات خودرو موضع رسمی خود را اعلام نکرده است.

در این بین، برخی از فروشندگان می‌گویند دولت درباره واردات خودروهای خارجی وقت خریده تا ببیند آیا مذاکرات به سرانجام روشنی می‌رسد یا خیر؟ چنانچه مذاکرات به سرانجام برسد، وعده دولت عملی شده و واردات خودرو آزاد می‌شود. اما اگر مذاکرات به سرانجام نرسد چه؟ در این شرایط چه اتفاقی برای بازار خودرو رخ می‌دهد؟

فعالان بازار می‌گویند در صورت عدم توافق، قیمت دلار دوباره روند افزایشی پیدا می‌‎کند که این مساله باعث گرانی خودروهای ایرانی و خارجی می‌شود.

حالا آیا آزادسازی واردات خودرو بر بازار پرنوسان ایران تاثیری دارد؟ رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو مشهد در پاسخ به این پرسش گفت: با چراغ سبزی که دولت برای واردات خودروهای خارجی نشان داد رکود در بازار خودرو بیشتر شد. تعداد فروشندگان خودرو زیاد است اما فعلا خریداران دست نگه داشتند.

حمیدرضا حیدری در گفتگو با تجارت‌نیوز افزود: بدون شک با آزادسازی واردات، خودرو ارزان می‌شود. کاهش چشمگیر قیمت خودرو به سیاست‌های دولت بستگی دارد که هنوز درباره آن صحبتی نشده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند