رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز:

خودرو در سال ۱۴۰۰ گران می‌شود؟

خودرو در سال ۱۴۰۰ گران می‌شود؟

تقاضا برای خرید خودرو چندان وجود ندارد اما رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: تقاضا برای خرید خودروهای کارخانه‌ای همچنان وجود دارد اما بازار خودرو جنبه سرمایه‌گذاری را از دست داده است. با توجه به کاهش میزان تقاضا پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروهای ایرانی تا بهار ۱۴۰۰ ثابت باقی بماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای پایان سال هم خبری از خرید خودرو نبود. به گفته فعالان بازار خودرو مردم با تماس تلفنی خودرو قیمت می‌گرفتند اما عملا معامله‌ای رخ نمی‌داد. آیا ثبات قیمت خودرو تا بهار ۱۴۰۰ ادامه دارد؟

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو به تجارت‌نیوز گفت: بازار خودرو راکد است و پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروها تا سه ماه آینده ثابت باقی بماند.

سعید موتمنی اظهار کرد: چنانچه بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت کرده است. پیش‌بینی ما این است که قیمت دلار در سال ۱۴۰۰ افزایش ندارد. به نظر می‌رسد بازار ارز روند با ثباتی داشته باشد و خودرو هم گران نمی‎‌شود.

چندی پیش سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفته بود: «بازار خودرو به جایگاه اصلی خودش بازگشته یعنی این بازار از حالت سرمایه‌گذاری بیرون آمده و به بازار مصرفی تبدیل شده است. در شب عید تنها کسانی که مصرف‌کننده نهایی هستند خودرو می‌خرند.»

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند