دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر/ فاصله قیمتی خودروها زیاد شد

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر/ فاصله قیمتی خودروها زیاد شد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: فاصله قیمتی خودرو از کارخانه تا بازار افزایش یافته است. نوسان قیمتی خودرو در هفته آینده هم ادامه دارد و احتمالا قیمت خودرو بین پنج تا 10 درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش لحظه به لحظه قیمت دلار و همچنین خروج برخی افراد از بازار سرمایه اعث شده که مردم به بازارهای موازی همچون بازار خودرو، مسکن، طلا و ارز مراجعه کنند. حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که آینده قیمت خودرو با ریزش بورس چه می‌شود؟

در همین حال دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از روند نوسانی قیمت خودرو در هفته آینده خبر داد و به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به قرعه‌کشی اخیر خودروسازان تقاضای جدیدی وارد بازار خودرو می‌شود و احتمالا هفته آینده قیمت خودرو بین پنج تا 10 درصد افزایش خواهد یافت.

مهدی دادفر با اشاره به فاصله قیمتی کارخانه تا بازار افزود: فاصله قیمتی برخی از خودروها از کارخانه تا بازار بین 70 تا 150 میلیون تومان شده است. همچنین فاصله قیمتی خودروهای مونتاژی از بازار تا کارخانه نیز 350 میلیون تومان است.

او با اشاره به واردات خودروهای روسی اظهار کرد: به طور کلی واردات خودرو همچنان ممنوع است اما برخی از خودروهای روسی توسط برخی نمایندگی‌ها وارد کشور شده است. البته واردات خودروهای روسی ممکن است در بازار انحصاری برای مردم جذاب باشد اما به طور کلی زمانی که بازار خودرو از انحصار خارج شود این خودروها دیگر برای مردم جذاب نیستند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند