کاهش قیمت دلار در بازار امروز ۱۵ شهریور

کاهش قیمت دلار در بازار امروز ۱۵ شهریور

قیمت دلار در بازار امروز روند کاهشی را ثبت کرد. در صرافی ملی و بازار متشکل ارزی نرخ ارز با روند نزولی همراه بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز با کاهش به ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان رسید و با کمی نوسان با قیمت ۲۷۰۵۰ تومان هم معامله شد.

نرخ ارز در صرافی ملی با کمی کاهش به ۲۶ هزار و ۶۸۶ تومان رسید و قیمت خرید دلار در صرافی ملی ۲۶۱۵۸ تومان اعلام شد.

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی بر خلاف بازار دیروز که نسبت به روز شنبه افزایشی بود با کاهش قیمت همراه شد و به قیمت ۲۶ هزار و ۳۸۳ تومان رسید.

دلار روز یک شنبه نتوانست بالای محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومانی تثبیت شود. این موضوع موجب شد که برخی از معامله گران احتمال برگشت قیمت اسکناس آمریکایی به سوی حمایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان را مطرح کنند. در یک هفته اخیر، بازار هر زمان به نزدیکی محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده، با فشار فروش مواجه شده است و به سوی مرز ۲۷ یا حمایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی حرکت کرده است. بخشی از معامله گران انتظار دارند که این سناریو در روز جاری تکرار شود.

با این حال، بیشتر این افراد معتقدند که در صورتی که افت دلار به زیر حمایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان ادامه پیدا نکند، این ارز با سرعت زیادی به سوی مقاومت های بالاتر از ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان حمله خواهد کرد. در واقع این گروه باور دارند، بازار در صورتی که حمایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان را نشکند، آخرین برگشت کاهشی خود را تجربه کرده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند