روند افزایشی قیمت دلار متوقف شد / قیمت دلار امروز ۲۸ مهر چقدر شد؟

روند افزایشی قیمت دلار متوقف شد / قیمت دلار امروز ۲۸ مهر چقدر شد؟

قیمت دلار در بازار آزاد به ۲۷ هزار و ۳۷۰ تومان کاهش یافت. نرخ ارز در صرافی ملی امروز ۲۶ هزار و ۷۳۸ هزار تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار آزاد امروز قیمت دلار روند افزایشی دیروز عصر را ادامه نداد و با وجود افزایش دلار در عصر دیروز که به مرز ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید در آغاز معاملات امروز کاهشی یافت و به قیمت ۲۷ هزار و ۳۷۰ تومان رسید.

نرخ ارز در صرافی ملی امروز ۲۶ هزار و ۷۳۸ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز افزایش یافت. قیمت دلار در بازار متشکل ارزی امروز ۲۶ هزار و ۴۸۶ تومان ثبت شد.

خبری که شاید بر قیمت دلار تاثیر بگذارد

از نگاه خیلی از فعالان بازار ارز، وقایع سیاسی تاثیر مستقیم و یا غیرمستقیمی می‌تواند بر بازارها داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این اتفاقات مذاکرات برای احیای برجام است که در آخرین خبر اعلام شده از هفته آینده ازسرگیری خواهد شد. این درحالیست که طبق آخرین گزارش‌ها فعلا قیمت دلار در کانال ۲۷۴۰۰ تومان در نوسان است.

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و گوترش

وزیر امور خارجه ایران دوشنبه شب به دبیرکل سازمان ملل گفت که گفتگوها میان هیات ایرانی و دیگر طرف‌های توافق برجام، هفته آینده در بروکسل ادامه خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه، حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با آنتونیو گوترش گفت: «مذاکرات اخیر معاون سیاسی وزارت امور خارجه با انریکه مورا مثبت بوده و هفته آینده در بروکسل به این گفت‌وگوها ادامه خواهند داد.» به گزارش خبرگزاری مهر، امیرعبداللهیان به آنتونیو گوترش گفته ایران «از مذاکراتی که نتایج عملی و ملموسی داشته باشد حمایت می‌کند و چنانچه اعضای برجام به تعهدات کامل خود عمل کنند ایران نیز به تعهدات خود بازخواهد گشت.‎»

در این تماس تلفنی، آنتونیو گوترش هم ضمن ابراز امیدواری برای موفقیت مذاکرات هسته‌ای گفت سازمان ملل همواره از برجام حمایت کرده و پس از خروج ترامپ، دنبال راهی برای بازگرداندن وضعیت به زمان قبل از خروج آمریکا از برجام بوده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند