اکسکوینو
دلار و طلای جهانی در معاملات روز چهارشنبه:

دلار اندکی رشد کرد / طلا بدون تغییر باقی ماند

دلار و طلا

با ادامه نگرانی‌ها از احتمال وقوع رکود اقتصادی، شاخص دلار در معاملات امروز ۰٫۲ درصد رشد کرد. قیمت جهانی طلا اما بدون تغییر باقی ماند.

روز گذشته جروم پاول، رئیس فدرال‌رزرو آمریکا اعلام کرد: بیش از ۳۶ میلیون نفر در آمریکا برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده‌اند و انتظار می‌رود رشد اقتصادی به پایین‌ترین سطح خود از زمان بحران سال ۱۹۲۹ برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این اظهارات موجب شد دلار آمریکا در معاملات امروز اندکی رشد کند.

شاخص دلار که نرخ برابری آن را در مقابل سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، روز چهارشنبه با ۰٫۲ درصد رشد، در سطح ۹۹٫۴۵ واحد قرار گرفت.

دلار آمریکا همچنین در برابر ین ژاپن هم رشد کرد و به بالاترین سطح پنج هفته گذشته رسید. هر دلار امروز به‌ازای ۱۱۸٫۲۰ ین مبادله شد.

در عین حال، آلمان و فرانسه از طرح ۵۰۰ میلیارد یورویی برای رونق اقتصاد اتحادیه اروپا حمایت کردند که رشد یورو را در معاملات روز گذشته به‌دنبال داشت.

در معاملات روز چهارشنبه یورو با قیمت ۱٫۰۹۲۴ دلار معامله شد.

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشرشده در آمریکا، ماه گذشته بخش ساخت‌وساز بیشترین رکود را تجربه کرده است.

رشد دلار در معاملات امروز مانع از افزایش قیمت جهانی طلا شد. با این حال، تشدید نگرانی‌ها از رکود جهانی موجب شد، فلز زرد به روند کاهشی بازنگردد.

هر اونس طلا در معاملات امروز با قیمت هزار و ۷۴۳ دلار و ۹۹ سنت معامله شد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، تحت تاثیر شیوع کرونا و افزایش عدم قطعیت، قیمت جهانی طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون حدود ۱۴ درصد رشد کرده است.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند