آخرین قیمت دلار پیش از امروز ۴ تیر / پیش‌بینی قیمت دلار

آخرین قیمت دلار پیش از امروز ۴ تیر / پیش‌بینی قیمت دلار

قیمت دلار در بازار آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، با صفر درصد تغییر، ۲۴,۱۸۹ تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، با صفر درصد تغییر، ۲۴,۱۸۹ تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

در پنجمین روز هفته، دلار از مسیر افزایشی خارج شد. روز چهارشنبه، اسکناس آمریکایی ۱۱۰تومان از ارزش خود را از دست داد و در محدوده ۲۴هزار و ۱۲۰تومان قرار گرفت و در روز پنجشنبه بازار دلار بذون تغییر قیمت هفته را پایان داد.

دینیای اقتصاد نوشت:

اثرگذاری اخبار بر بازار ارز

به گفته فعالان، معامله‌گران با توجه به برجسته شدن اخبار مثبت سعی کردند با احتیاط در موقعیت فروش قرار بگیرند که این موضوع زمینه‌ساز افت قیمت دلار شد. تحلیلگران فنی باور دارند، در‌صورتی‌که اسکناس آمریکایی محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی را از دست بدهد، فروشندگان بیشتری وارد بازار خواهند شد. در این میان، برگشت دلار به بالای مرز ۲۴هزار تومانی، بار دیگر انتظارات افزایشی را برجسته‌تر خواهد کرد.

الگوی تکراری ارزی

در حالی که برخی معامله‌گران باور داشتند، کاهش قیمت دلار تحت‌تاثیر صحبت‌های روحانی بوده است، عده دیگری باور داشتند، بازار به الگوی تکراری روزهای اخیر خود توجه کرده است. از نگاه آنها، در روزهای اخیر دلار بالای سطح ۲۴هزار و ۲۰۰تومان با افزایش فروش‌های فنی مواجه ‌شد و همین اتفاق روز چهارشنبه نیز تکرار شد. اگر قرار باشد بازار به الگوی روزهای قبل وفادار باشد، باید با نزدیک شدن به محدوده ۲۳هزار و ۸۰۰تومانی با افزایش تعداد خریداران مواجه شود.

شرایط درهم برای نزول دلار

به گفته فعالان، یکی دیگر از عواملی که بر افت دیروز دلار اثر داشت، افت نرخ حواله درهم بود. دیروز بعدازظهر قیمت درهم ۶هزار و ۶۳۰تومان بود که افت ۱۰تومانی را نسبت به روز سه‌شنبه نشان می‌داد. برخی فعالان عنوان می‌کردند، در‌صورتی‌که درهم طی روزهای آتی نزول بیشتری را تجربه نکند، قیمت دلار به جاده افزایشی بازخواهد گشت. به‌نظر می‌رسد نزولی‌شدن انتظارات در بازار دلار در شرایطی رخ خواهد که بهای حواله درهم به زیر محدوده ۶هزار و ۵۰۰تومانی نفوذ کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند