قیمت سکه و طلا روند کاهشی در پیش گرفت / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۱۹

قیمت سکه و طلا روند کاهشی در پیش گرفت / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۱۹

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از نوسان اندک بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید با ۶۲ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۶۳۸ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی که سرمایه‌گذاران منتظر روشن شدن وضعیت تعرفه‌های آمریکا روی واردات کالاهای چینی و نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بودند، تغییر چندانی نداشت و در محدوده اخیرش معامله شد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۴۶۱ دلار و ۱۰ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۴۶۵ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.

به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازارا در شرکت «سی‌ام‌سی مارکتس»، هر دو رویداد ممکن است عامل تاثیرگذاری روی قیمت طلا باشند. اگر لحن بانک مرکزی آمریکا تمایل به تحکیم سیاست پولی را نشان دهد، قیمت طلا ممکن است پایین رود. با این‌همه اگر آمریکا و چین نتوانند به راه حلی دست پیدا کنند و دور جدید تعرفه‌های آمریکا روی واردات کالاهای چینی اجرا شود، معامله‌گران به جانب طلا به عنوان دارایی امن روی خواهند آورد.

آمریکا و چین لحن آشتی‌جویانه‌ای در پیش گرفته‌اند و چین ابراز امیدواری کرده که هر چه زودتر توافقی منعقد شود.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرده که با پکن روی یک توافق پیش از اجرایی شدن تعرفه‌های جدید روی واردات ۱۵۶ میلیارد دلار کالای چینی در دسامبر، کار می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، تاثیر جنگ تجاری روی رشد اقتصادی باعث شده است بانک مرکزی آمریکا امسال سه دور نرخ‌های بهره را کاهش دهد که از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. طلا اکنون در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سالانه در حدود یک دهه اخیر قرار دارد و از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۳ درصد رشد کرده است.

اکثر سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا روی ثابت نگه داشتن نرخ‌های بهره تا زمانی که دورنمای اقتصادی وخامت پیدا نکند، تاکید کرده‌اند. انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ‌های بهره را در محدود ۱.۵۰ تا ۱.۷۵ درصد نگه دارد.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری حمایت در سطح ۱۴۵۵ دلار را خواهد آزمود و اگر این قیمت شکسته شود، به سطح ۱۴۴۰ دلار سقوط خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۸۸۵ دلار و ۳۱ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و ۱۶ دلار و ۶۰ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۸۹۹ دلار و ۹ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۹ آذر ساعت ۱۹ با ۳۰۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، ۱۳,۸۵۵ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۹ آذر ساعت ۱۹ با ۳۰۳ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۱۵,۱۵۱ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۷۱۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۳۸ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه تمام طرح جدید نسبت به دیروز کاهش و سکه طرح قدیم افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۵۰۸ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۶۰۹ هزار تومان و ۹۱۹ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند