آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۲۵ دی ۹۹ چقدر بود؟

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۲۵ دی ۹۹ چقدر بود؟

قیمت طلا طی هفته گذشته کاهش بسیار سنگینی را تجربه کرده و عمده دلایل آن کاهش قیمت اونس طلا و در کنار آن کاهش نرخ ارز بود. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲۴ دی با ۲۳,۳۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۸۲ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت: بسیاری از کارشناسان بازار طلا طی سال گذشته پیش‌بینی کرده بودند که قیمت طلا به قله‌های جدیدی دست خواهد یافت و از هر زمانی بالاتر خواهد رفت؛ اما برخلاف پیش‌بینی‌ها این اتفاق محقق نشد.

هر چند دیروز هر اونس طلا با افزایش اندکی  روبه‌رو شد و تا ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران به ۱۸۶۰ دلار رسید. چشم انداز سال خوب برای طلا تغییر نکرده است.از طرفی افت ارزش دلار در ادامه سال، خرید قراردادهای طلا را جذاب‌تر خواهدکرد.

اما اگر قیمت طلا کاهش پیدا کند یا در کوتاه مدت روند نزولی داشته باشد، تعجب آور نیست زیرا دلار آمریکا در پی متوازن شدن است. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله از بالاترین رکورد ۱۰ ماه اخیر عقب نشینی کرد وسبب ارزان شدن طلا برای خریداران غیرآمریکایی شد. از طرفی تزریق هزاران میلیارد دلار به اقتصاد آمریکاعاملی است که از قیمت طلا پشتیبانی کرد.

سکه ۱۰ میلیونی شد

قیمت طلا طی هفته گذشته کاهش بسیار سنگینی را تجربه کرده و عمده دلایل آن کاهش قیمت اونس طلا و در کنار آن کاهش نرخ ارز بود. به این ترتیب  این فلز گرانبها به قیمت‌های پایین گذشته سقوط کرد. هر سکه طرح جدید به زیر ۱۱ میلیون تومان رفت و در قیمت ۱۰میلیون و ۹۰۰ تومان معامله شد.

قیمت قطعه‌های کوچک‌تر سکه نیز کاهش نسبتا زیادی یافته است، نیم سکه به زیر ۶ میلیون تومان رفت و ربع سکه ۳میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است. کارشناسان انتظار دارند که قیمت اونس طلا طی روزهای آتی افزایش پیدا کند اما در صورتی که دلار، حمایتی از سکه و طلای ایران به عمل نیاورد شاهد افزایش قیمت‌ها نخواهیم بود. اما اگر اونس جهانی طلا بتواند برای بار دیگر اوج بگیرد، می‌توان انتظار داشت که جلوی سقوط بیشتر قیمت سکه و طلا گرفته شود.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند