کاهش قیمت دلار روی سکه چه تأثیری گذاشت؟ / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 17 شهریور

کاهش قیمت دلار روی سکه چه تأثیری گذاشت؟ / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 17 شهریور

قیمت طلا دیروز با کاهش قیمت سه هزار و ۵۰۰ تومانی رو‌به‌رو بود. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۱۷ شهریور چقدر بوده است؟ امروز بازار طلا چگونه پیش می‌رود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز  یکشنبه ۱۶ شهریور با 3,500 تومان کاهش، یک میلیون و 97 هزار و 500 تومان  معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد نوشت: طلا در بازار جهانی طی هفته گذشته 4/ 1 درصد از ارزش خود را از دست داد که ناشی از تقویت ارزش دلار و بهبود آمارهایی نظیر آمار تولیدات صنعتی آمریکا و نقاط دیگر جهان بود. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در آخرین روز معاملاتی جمعه با (14/ 0)درصد کاهش نسبت به روز پنج‌شنبه بسته و هر اونس طلا 1935 دلار فروخته شد.

در مجموع طی هفته گذشته 4/ 1 درصد از ارزش خود را از دست داد. بر اساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو قیمت اونس طلای جهانی وارد فاز خنثی شده و به نظر می‌رسد که فعالان و سرمایه‌گذاران بازار هم نسبت به روند صعودی بازار شک و تردید پیدا کرده‌اند.

سرمایه‌گذاران خرد هنوز هم به رشد قیمتی اونس طلای جهانی در میان‌مدت خوش‌بین هستند اما معامله‌گران حرفه‌ای بازار انتظار کاهش قیمت‌ها را دارند.

سکه به دنبال دلار

دیروز در آغاز معاملات در بازار، بهای سکه بهار آزادی تا محدوده 11 میلیون و 450 هزار تومان هم بالا رفت که  اندکی بیشتر از قیمت آن در روز شنبه بود؛ اما پس از بازگشت نرخ دلار از صعود اوایل روز، بهای سکه هم رو به نزول گذاشت و در ساعت 16 دیروز به 11 میلیون و 330 هزار تومان رسید که 70 هزار تومان کمتر از قیمت روز ماقبل آن بود. درحالی‌که 2 روز اول هفته، بازارهای جهانی تعطیل هستند، بهای سکه دیروز کاملا از قیمت دلار متاثر بود. بر این اساس باید دید امروز با از سرگیری معاملات بازارهای جهانی چه اتفاقاتی می‌افتد؟

 به گفته فعالان، به نظر می‌رسد سکه‌بازان از برگشت دلار از محدوده ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی چنین برداشتی کردند که رشد این ارز به پایان رسیده است، در نتیجه به استقبال افت بیشتر آن طی روزهای آتی رفتند. با این حال، گروهی هم باور داشتند، بازار سکه با نزدیک شدن به سطح ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی با افزایش فروش‌ها مواجه می‌شود. این سطح یک مقاومت محکم در بازار سکه بوده است و این فلز گرانبها در طول تاریخ خود قیمت بالای ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان را تجربه نکرده است.

آخرین اخبار درباره قیمت طلا را در صفحه ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند