کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۲۰ شهریور / قیمت دلار و اونس جهانی بازار را نزولی کرد

کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۲۰ شهریور / قیمت دلار و اونس جهانی بازار را نزولی کرد

اونس جهانی طلا در بازار به ۱۷۸۸ دلار کاهش یافت و قیمت طلا و سکه در بازار امروز روند نزولی گرفت. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، اونس جهانی طلا در بازار امروز با کاهش همراه بود. کاهش اونس جهانی طلا و قیمت دلار در بازار شنبه موجب کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد. قیمت سکه طرج قدیم یه ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید در کانال ۱۲ میلیون باقی ماند و با نرخ ۱۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان ثبت شد.

سیگنال از واشنگتن برای خریداران طلا / طلا محبوب‌ می‌شود!

هرچند در بازار داخلی طلا نوسان قیمت دلار عامل اصلی تقویت این فلز ارزشمند است اما در کنار این، اخبار مربوط به بازار جهانی طلا نیز اهمیت قابل توجهی دارد.

با افزایش نااطمینانی‌ها در جهان محبوبیت طلا بیشتر خواهد شد. این نااطمینانی‌ها از عوامل سیاسی و جنگ گرفته تا مسائل اقتصادی مثل تشدید تورم است.

هرچند به نظر می‌رسید با کاهش نااطمینانی ناشی از کرونا وضعیت طلا به مانند گذشته نباشد اما به نظر می‌رسد نااطمینانی‌ها در جهان تمام شدنی نیست.

همزمان با فرا رسیدن سالگرد حوادث تروریستی برج‌های دوقلو در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ دولت بایدن در پیامی به کنگره وضعیت اضطراری مربوط به تهدیدهای تروریستی علیه آمریکا را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

وضعیت اضطراری تهدیدهای تروریستی اولین بار در سال ۲۰۰۱ در آمریکا اعلام شده بود.

برای مشاهده نرخ به‌روز شده قیمت طلا به صفحه قیمت طلا بروید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند