اکسکوینو

افزایش قیمت طلا و سکه امروز ۲۳ شهریور / سکه به مرز ۱۲ میلیون تومان نزدیک شد

تجارت نیوز

افزایش قیمت دلار در بازار امروز موجب افزایش قمیت طلا و سکه شد. قیمت طلا ۱۸ عیار به قیمت یک میلیون و ۱۵۴ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار امروز قیمت دلار افزایش داشت و در مقابل اونس جهانی روند نزولی را ثبت کرد. رشد قیمت دلار در موجب افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شد.

اونس جهانی در بازار امروز به ۱۷۹۲ دلار کاهش یافت. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۵۴ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان ثبت شد و با افزایشی که در بازار امروز ثبت کرد به کانال ۱۲ میلیون تومان نزدیک‌تر شد.

قیمت نیم سکه شش میلیون و ۵۰ هزار تومان اعلام شد.

55 10

 

ریزش قیمت طلا

به نقل از مهر و به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، سه‌شنبه، تحت تأثیر نوسانات دلار در آستانه انتشار گزارش تورم آمریکا، افت کرد.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۷:۲۱ به وقت تهران، ۰.۱۲ درصد افت کرد و به ۱٫۷۹۱.۲۵ دلار بازگشت.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه ۰.۱۲ درصد افت کرد و به ۱٫۷۹۲.۳۰ دلار بازگشت.

انتشار داده‌های جدید تورم آمریکا که می‌تواند در تعیین سیاست‌گذاری‌های پولی آینده فدرال‌رزرو نقش مهمی داشته باشد، برای بازارهای مالی جهان کلیدی خواهد بود.

شاخص دلار که دیروز در برابر رقیبان مهم خود به بالاترین سطح چند هفته اخیر رسیده بود، امروز اندکی از آن سطح فرو نشست تا افت قیمت طلا محدود شود.

در صورتی که داده‌های جدید نشان دهند تورم آمریکا بالا رفته است، قیمت طلا تقویت خواهد شد. سرمایه‌گذاران در مواقع افزایش تورم به خرید طلا پناه می‌برند.

آخرین اخبار بازار طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند