تشدید روند کاهشی سکه / آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۲۹ دی ۹۹

تشدید روند کاهشی سکه / آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۲۹ دی ۹۹

در ادامه روند نزولی بازارها، طلا و سکه و مسکوکات دیگر طلا کاهش سنگین‌تری را تجربه کردند. آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز دوشنبه ۲۹ دی چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد تا پیش از امروز دوشنبه ۲۹ دی،  با ۵,۸۰۰ تومان کاهش، ۹۹۴ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: طلا در نتیجه ریزش بازارهای سهام که باعث وحشت بازارهای فلزات در معاملات روز جمعه شد، فشار کاهشی شدیدی را تجربه کرد. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه در قیمت۱۸۲۹دلار و ۶۰ سنت بسته شد. رشد شاخص دلار آمریکا اوضاع را برای طلا در کوتاه مدت دشوارتر کرده و بازار در حال همگام‌سازی با پیامدهای تدابیر محرک مالی، نگرانی‌های تورمی و بهبود ارزش دلار آمریکاست. مدتی طول خواهد کشید تا روند صعودی طلا دوباره آغاز شود با نزولی شدن بازارهای سهام، سرمایه‌گذاران به وحشت افتاده و دست به فروش زده‌اند.

اگر روند رشد شاخص دلار و بازده اوراق خزانه ادامه پیدا کند، اونس طلا ممکن است به پایین ۱۸۰۰ دلار سقوط کند. طلا تحت تاثیر دلار قوی‌تر و عوامل فنی ضعیف‌تر نزولی شده و با متوقف شدن روند صعودی از نیمه هفته گذشته، به کمترین قیمت خود در ۶ ماه اخیررسیده است.

تشدید روند کاهشی سکه

در ادامه روند نزولی بازارها، طلا و سکه و مسکوکات دیگر طلا کاهش سنگین تری را تجربه کردند. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد،که ۲۵۰ هزار تومان کاهش داشته است. قیمت نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان کاهش به پنج میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید. قیمت ربع سکه هم با ۳۰۰ هزار تومان کاهش سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

از عمده دلایل نزول قیمت سکه می‌توان وعده رئیس‌جمهور مبنی بر رسیدن قیمت دلار به ۱۵ هزار تومانی،کاهش هزار تومانی قیمت دلار نسبت به روز پنج‌شنبه و رسیدن آن به کانال ۲۲ هزار تومانی و همچنین کاهش ۲۰ دلاری اونس جهانی را نام برد که البته تغییر دولت آمریکا و تولید انبوه واکسن کرونا در جهان به شدت این روند کمک کرده است.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند