کد خبر: 158049

قیمت طلا به کمترین میزان در یک هفته گذشته رسید

فروکش کردن تنش‌های ژئوپلتیکی سرمایه‌گذاران را بر آن داشت به سوی دارایی‌های پرریسک‌تر بروند که براساس آن قیمت طلا امروز به کمترین مبلغ در هفته گذشته رسید و هر اونس آن ۱۳۲۶٫۳۰ دلار فروخته شد.

قیمت فلز زرد
سرویس بازار -

با فروکش کردن تنش‌های ژئوپلتیکی که سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا به سوی دارایی‌های پرریسک‌تر سوق داده شوند، قیمت طلا امروز به کمترین میزان طی یک هفته گذشته رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، با کاهش اندک نگرانی‌ها در مورد کره شمالی که سبب شد تا سرمایه‌گذاران نفس راحتی بکشند و تندباد ایرما هم آنچنان که تصور می‌شد، وضعیت وخیمی ایجاد نکرد، سهام‌های آسیایی بالاترین رقم در ۱۰ سال گذشته را در ساعات اولیه معاملات ثبت کردند و ارزش دلار نیز افزایش یافت.

هر اونس طلا با ۱٫۲۴ دلار کاهش ۱۳۲۶٫۳۰ دلار فروخته شد. طلا در ساعات اولیه معاملات به ۱۳۲۲٫۸۵ دلار، کمترین قیمت از ابتدای سپتامبر رسیده بود.

ارزش طلا روز گذشته ۱٫۴ درصد افت کرد که بیشترین کاهش از ابتدای ماه جولای به شمار می‌رود.

جان شارما، اقتصاددان نشنال‌استرالیا‌بنک گفت: کاهش احتمال حمله موشکی کره شمالی و همچنین پیش‌بینی کاهش شدت تندباد ایرما، احساس خطرپذیری در بازار را دوباره زنده کرد.

ایرما در ابتدا جزو یکی از قدرتمندترین تندبادها رده‌بندی شده بود اما پس از اینکه فلوریدا را درنوردید، رتبه آن به یک طوفان گرمسیری تنزل پیدا کرد.

نگرانی در مورد کره شمالی پس از اینکه این کشور روز تاسیس حکومتش را بدون آزمایش هسته‌ای دیگر جشن گرفت، کاهش یافت.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.