قیمت ربع سکه به ۳۶۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۴/۱۶

قیمت ربع سکه به ۳۶۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۴/۱۶

قیمت طلا و سکه امروز با توجه به افزایش بهای جهانی طلا و نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت ربع سکه به رقم سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه تحت تاثیر کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا افزایش یافت و به ۱۸۰۴ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، به گفته وارن پاترسون، تحلیلگر موسسه آی ان جی، کاهش بازده اوراق قرضه مطمئنا از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. همزمان شاهد ضعف اندک دلار آمریکا در اوایل معاملات صبح چهارشنبه بودیم که مطمئنا در پشتیبانی از رشد قیمت طلا موثر بود.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به پایینترین حد خود در بیش از چهار ماه اخیر قرار گرفت. بازده پایینتر اوراق قرضه هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون سوددهی است را کمتر می کند.

شاخص دلار پس از افزایش ۰.۴ درصدی در معاملات روز گذشته، در معاملات روز جاری اندکی کاهش یافت و در ۹۲.۵۱۵ واحد قرار گرفت.

فعالان بازار اکنون منتظر انتشار جزییات نشست سیاست پولی اخیر بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه است که ممکن است سیگنالهای بیشتری را در خصوص دیدگاه سیاستگذاران آمریکایی درباره تورم و سیاست پولی فراهم کند.

نرخهای بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را کمتر می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، یک نظرسنجی نشان داد فعالیت صنعت خدمات آمریکا رشد ملایمی در ژوئن داشته و احتمالا به دلیل کمبود کارگر و مواد اولیه در مضیقه قرار گرفته و به ادامه انباشت کارهای نیمه تمام منجر شده است.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۱۶ تیر تا ساعت ۱۹، نسبت به دیروز افزایش یافت و ۲۵ هزار و ۱۲۲ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۴ هزار و ۴۶۷ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۳ هزار و ۹۸۳ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، نسبت به دیروز افزایش یافت و در رقم ۲۹ هزار و ۵۹۶ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۹۶۳ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۹ هزار و ۱۴ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۶۰ هزار و ۹۸۶ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند