قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۰ اسفند

قیمت طلا و سکه امروز در پی کاهش بهای جهانی طلا و قیمت دلار در بازار با افت نسبی مواجه بود و بهای هر گرم طلای 18 عیار به 410 هزار تومان رسید.
قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۰ اسفند

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز دوشنبه با توجه به رشد ارزش دلار و آمار اشتغال آمریکا با افت قیمت مواجه بود به طوریکه بهای هر اونس طلا به ۱۲۹۳ دلار رسید.

براساس گزارش ایسنا، جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفته است، کاهش امروز قیمت طلا یک اتفاق موقتی و ناشی از سودگیری معامله‌گران از افزایش قیمت‌ها در روز جمعه است. دلار عموماً قوی شده و طلا را دچار فشار نزولی بیشتری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، طلا اغلب یک سرمایه گذاری مطمئن در شرایط ابهامات سیاسی و مالی به شمار می‌رود. آنچه که افت قیمت طلا را محدود کرده، عملکرد ضعیف بازارهای سهامی است که پس از انتشار آمار اشتغال ضعیف آمریکا در روز جمعه که تردیدها نسبت به استحکام اقتصاد جهانی را برانگیخت، به سختی تلاش می‌کنند به پیش‌روی خود ادامه دهد.

آمار رسمی که روز جمعه منتشر شد نشان داد اقتصاد آمریکا در فوریه تنها ۲۰ هزار شغل ایجاد کرد که پایین‌ترین میزان اشتغالزایی از سپتامبر سال ۲۰۱۷ بود و به نشانه‌های کندی فعالیت اقتصادی این کشور در سه ماهه اول افزود.

شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی اعلام کرد: جذابیت سرمایه گذاری در طلا به دلیل چشم‌انداز رشد قوی دلار آمریکا در بحبوحه افت رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۹ لطمه دیده است.

در این بین، کمیسیون تجارت معاملات آتی کالای آمریکا اعلام کرد سفته‌بازان شمار قراردادهای خرید در بازار معاملات آتی طلا را در هفته منتهی به پنجم مارس، به پایین‌ترین حد در یک ماه اخیر کاهش داده‌اند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری موج، در بازار غیررسمی امروز (۲۰ اسفند ۱۳۹۷)، قیمت دلار برای فروش ۱۲،۹۴۷ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲٫۸۵۰ تومان و ۱۲٫۹۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۴،۹۴۴ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۱۷ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴٫۸۵۰ تومان و ۱۴٫۹۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۸:۳۰، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۴۸۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با کاهش نسبی مواجه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۱۰ هزار و ۹۱۳ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و ۸۴۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز