قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۱ اسفند

امروز با تضعیف ارزش دلار در برابر پوند، قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت. با این حال روند نزولی قیمت در بازار طلا و دلار ادامه دارد.
قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۱ اسفند

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز با تضعیف ارزش دلار در برابر پوند، قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت. با این حال روند نزولی قیمت در بازار طلا و دلار ادامه دارد.

به گزارش فارس، با تضعیف دلار در برابر پوند پس از اینکه کمیسیون اروپا اصلاحیه توافق برگزیت انگلیس را پذیرفت، قیمت طلا افزایش یافت اما به علت اینکه این توافق احساس حاکم برای دارایی‌های پرریسک را نیز تحریک کرد، این افزایش‌ها محدود بود.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۳٫۶۸ دلار افزایش ۱۲۹۷٫۰۳ دلار فروخته شد.

ارزش دلار در برابر سایر ارزهای اصلی ۰٫۲ درصد کاهش یافت و طلا برای سرمایه‌گذاری توسط مالکان دیگر ارزها جذاب کرد. ارزش استرلینگ انگلیس پس از تغییر توافق برگزیت افزایش یافت.

ژان کلود جانکر، رئیس کمیسیون اروپا روز دوشنبه با ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس بر سر توافق برگزیت تجدیدنظر شده توافق کرد تا این توافق ببه مذاق قانون‌گذاران انگلیسی بیشتر خوش آید.

کیل رادا، تحلیلگر بازار گفت: اندکی نوسان در مورد دلار صورت گرفت که اندکی ارزش طلا را بالا برد.» وی افزود همچنین تمایل برای ریسک کردن در بازار افزایش یافته که این امر مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شده است.

در عین حال، یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت طلا نگرانی در مورد رشد جهانی اقتصاد عنوان شده است. میزان خرده‌فروشی در آمریکا در ماه ژانویه اندکی افزایش یافته است اما این افزایش به اندازه‌ای قوی نبوده که سرعت حرکت اقتصاد آمریکا را دگرگون کند.

وندانا بهارتی، معاون بخش تحقیقات اس‌ام‌سی کامترد گفت: «بازار اکنون در انتظار شاخص قیمت‌های مصرفی آمریکاست و هرگونه تغییر درآن ممکن است بر موضع فدرال رزرو تاثیر بگذارد.

به گزارش تجارت‌نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در بازار غیر رسمی امروز، قیمت دلار در ساعت ۱۱ برای فروش ۱۲،۸۸۰ تومان گزارش شده است.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲،۸۳۰ تومان و ۱۲،۸۸۰ تومان اعلام کرده است.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۲۸ تومان تعیین شد.

صرافی ملی امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴،۸۰۰ تومان و ۱۴،۸۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان معامله می‌شود.

همچنین هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۸۵۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۴۰۸ هزار و ۸۶۰ تومان قیمت دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز