قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۵ فروردین

قیمت طلا و سکه در بازار امروز علی‌رغم تعطیلی بازارهای جهانی و ثبات بهای طلا، همچنین کاهش نسبی نرخ ارز با افزایش قیمت طلا و برخی از انواع سکه همراه بود.
قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۵ فروردین

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا که جمعه شب به ۱۲۹۰ دلار در هر اونس رسید، امروز با توجه به تعطیلی بازارهای بین‌المللی تغییری نداشت و در همین نرخ ثابت ماند. با این حال تحلیلگران این بازار روندی صعودی را برای فلز گرانبها در این هفته پیش‌بینی می‌کنند.

براساس گزارش ایسنا، قیمت طلا هفته گذشته اندکی کاهش یافت و بزرگترین کاهش یک روزه این فلز ارزشمند روز پنج شنبه رقم کرد و بهای معاملات آتی بازار کامکس نیویورک ۱.۵ درصد سقوط کرد.

خبر خوب این است که طلا جای پای خود را محکم کرده و قیمت این فلز در هفته جاری که ارزش معاملات به دلیل تعطیلات عمومی عید پاک در جهان کمتر می‌شود، اندکی بهبود پیدا می‌کند.

به گفته بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت «تی دی سکیوریتیز»، عوامل مثبت متعددی از جمله دلار ضعیف‌تر وجود دارند که طلا باید به آنها واکنش نشان دهد. شاخص دلار از ۹۷.۲ واحد به ۹۶.۸۲ واحد افت کرده است. دلار آمریکا به آمار اقتصادی مطلوب چین واکنش نشان داد. زمانی که شور و اشتیاق در آمریکای شمالی فروکش کرد، دلار ضعیف‌تر به بالا رفتن قیمت طلا کمک خواهد کرد. دلار آمریکا در معاملات روز جمعه به آمار قوی صادرات مارس و آمار وام و پول چین واکنش نشان داد.

به گفته تحلیلگران، آمار اقتصادی هم در روند قیمت طلا در هفته جاری اهمیت فراوانی خواهند داشت و شماری از آمار نظیر خرده فروشی آمریکا، آمار مسکن، گزارش تولید ایمپایر استیت، گزارش بژ بوک بانک مرکزی آمریکا و تولید صنعتی هستند که ممکن است باعث حرکت چشمگیر قیمت طلا شوند.

به گفته میلک، طلا بعید است از سطح قیمت فعلی کاهش بیشتری پیدا کند. حمایت قوی در حدود میانگین قیمت ۱۰۰ روزه در ۱۲۸۸ دلار وجود دارد و از سوی دیگر طلا در سطح ۱۳۰۶ دلار با مقاومت روبروست. اگر طلا به پایین محدوده ۱۲۸۴ تا ۱۲۹۰ دلار سقوط کند، ممکن است قیمت ۱۲۶۷ دلار و پایین‌تر از آن را بشکند. از سوی دیگر اگر به بالای ۱۳۰۰ دلار صعود کند، می‌تواند تا مرز ۱۳۳۰ دلار پیشروی کند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، جورج گرو، مدیرکل شرکت «آر بی سی ولث منیجمنت» بر این باور است که طلا بعید است در کوتاه مدت به بالای مرز ۱۳۲۵ دلار صعود کند مگر این که یک رویداد سیاسی یا اقتصادی بزرگ‌تر به وقوع بپیوندد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری تسنیم، در بازار غیررسمی امروز (۲۵ فروردین ۱۳۹۸) تا ساعت ۱۶، قیمت دلار برای فروش ۱۳،۵۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۳۵۰ تومان و ۱۳۴۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۵،۳۰۷ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۵۱ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۵۱۵۰ تومان و ۱۵۲۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۸۲۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که سکه تمام طرح جدید نسبت به دیروز با رشد قیمتی مواجه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۶ هزار و ۷۶۸ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و ۹۴۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز