موضوعات داغ:

طلا به گرمی 416684 تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/19

طلا به گرمی 416684 تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/19

قیمت طلا و سکه امروز علی‌رغم افت چشمگیر بهای جهانی طلا با افزایش روبرو شد و بر این اساس هر گرم طلای 18 عیار به 416 هزار و 684 تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز دوشنبه بیش از 13 دلار معادل 0.7 درصد کاهش یافت که ناشی از توافق تجاری بین آمریکا و مکزیک بود و هم اکنون بهای فلززرد به 1329 دلار در هر اونس رسیده است.

براساس گزارش ایسنا، طبق گفته رونالد لیونگ، مدیر معاملات شرکت لی چیونگ گلد، مذاکرات میان آمریکا و مکزیک پیشرفت کرده و بازار طلا جذابیت خود به عنوان دارایی امن را از دست داده است. با این حال این امید که بانک مرکزی آمریکا نرخ‌های بهره را کاهش خواهد داد، همچنان اندکی حمایت از قیمت طلا ایجاد کرده است.

آمریکا و مکزیک روز جمعه توافقی را برای جلوگیری از جنگ تجاری منعقد کردند و مکزیک موافقت کرد برنامه پناهندگی را به سرعت توسعه دهد و نیروهای امنیتی را برای مهار مهاجرت غیرقانونی از مرزهای جنوبی تقویت کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز از توافق با مکزیک در برابر انتقادات دفاع کرد و گفت: جزئیات بیشتر به زودی منتشر خواهند شد.

بازارهای سهام آمریکا و آسیا پس از اینکه واشنگتن از تهدید خود برای وضع تعرفه روی واردات کالاهای مکزیکی دست کشید و همچنین آمار اشتغال نامطلوبی که احتمال کاهش نرخ‌های بهره آمریکا را بالا برد، صعود کردند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون به تحولات مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین چشم دوخته‌اند و اختلافات میان دو ابرقدرت اقتصادی مانع از خوش بینی کامل بازارها خواهد شد.

طبق آمار گمرکی، مازاد تجاری آمریکا با چین که مایه اصلی اختلاف واشنگتن با پکن بوده است، از ۲۱.۰۱ میلیارد دلار در آوریل به ۲۶.۸۹ میلیارد دلار در مه افزایش یافت.

احتمال فزاینده کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، مانع از سقوط بیشتر قیمت طلا شده است. نرخ‌های بهره پایین‌تر جذابیت سرمایه گذاری در طلا که سوددهی ندارد را افزایش می‌دهند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز۱۳۹۸/۰۳/۲۰ تا ساعت 18، قیمت دلار برای فروش 12,854 تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را 4200 تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب 12650 تومان و 12750 تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز 14,738 تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی 4751 تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب 14650 تومان و 14750 تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19:30، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و 420 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 545 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، 416 هزار و 684 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 2 میلیون و 450 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 640 هزار تومان و 990 هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند