طلا به گرمی ۴۱۶۶۸۴ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۳/۱۹

قیمت طلا و سکه امروز علی‌رغم افت چشمگیر بهای جهانی طلا با افزایش روبرو شد و بر این اساس هر گرم طلای 18 عیار به 416 هزار و 684 تومان رسید.
طلا به گرمی ۴۱۶۶۸۴ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۳/۱۹

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز دوشنبه بیش از ۱۳ دلار معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت که ناشی از توافق تجاری بین آمریکا و مکزیک بود و هم اکنون بهای فلززرد به ۱۳۲۹ دلار در هر اونس رسیده است.

براساس گزارش ایسنا، طبق گفته رونالد لیونگ، مدیر معاملات شرکت لی چیونگ گلد، مذاکرات میان آمریکا و مکزیک پیشرفت کرده و بازار طلا جذابیت خود به عنوان دارایی امن را از دست داده است. با این حال این امید که بانک مرکزی آمریکا نرخ‌های بهره را کاهش خواهد داد، همچنان اندکی حمایت از قیمت طلا ایجاد کرده است.

آمریکا و مکزیک روز جمعه توافقی را برای جلوگیری از جنگ تجاری منعقد کردند و مکزیک موافقت کرد برنامه پناهندگی را به سرعت توسعه دهد و نیروهای امنیتی را برای مهار مهاجرت غیرقانونی از مرزهای جنوبی تقویت کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز از توافق با مکزیک در برابر انتقادات دفاع کرد و گفت: جزئیات بیشتر به زودی منتشر خواهند شد.

بازارهای سهام آمریکا و آسیا پس از اینکه واشنگتن از تهدید خود برای وضع تعرفه روی واردات کالاهای مکزیکی دست کشید و همچنین آمار اشتغال نامطلوبی که احتمال کاهش نرخ‌های بهره آمریکا را بالا برد، صعود کردند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون به تحولات مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین چشم دوخته‌اند و اختلافات میان دو ابرقدرت اقتصادی مانع از خوش بینی کامل بازارها خواهد شد.

طبق آمار گمرکی، مازاد تجاری آمریکا با چین که مایه اصلی اختلاف واشنگتن با پکن بوده است، از ۲۱.۰۱ میلیارد دلار در آوریل به ۲۶.۸۹ میلیارد دلار در مه افزایش یافت.

احتمال فزاینده کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، مانع از سقوط بیشتر قیمت طلا شده است. نرخ‌های بهره پایین‌تر جذابیت سرمایه گذاری در طلا که سوددهی ندارد را افزایش می‌دهند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز۱۳۹۸/۰۳/۲۰ تا ساعت ۱۸، قیمت دلار برای فروش ۱۲,۸۵۴ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۶۵۰ تومان و ۱۲۷۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۴,۷۳۸ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۵۱ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۶۵۰ تومان و ۱۴۷۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۵۴۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۱۶ هزار و ۶۸۴ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و ۹۹۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز