موضوعات داغ:

سکه تمام طرح قدیم 4400000 تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/22

سکه تمام طرح قدیم 4400000 تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/22

بازار طلا و سکه امروز با توجه به ثبات نرخ ارز و افزایش بهای جهانی طلا تعیین شد و بر این اساس هر قطعه سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و 400 هزار تومان شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه پس از تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چینن بار دیگر افزایش یافت و به 1334 دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز اظهار کرد: بازار در معاملات روز جاری بسیار محتاط شده و ریسک‌پذیری در میان سرمایه‌گذاران ضعیف شده است، بنابراین اندکی تقاضا برای خرید طلا مشاهده می‌شود.

بازارهای سهام آسیا نیز در مواجه با تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین در دور جدید جنگ لفظی میان دو کشور شروع محتاطانه‌ای داشتند.

رئیس جمهور آمریکا از به‌کارگیری تعرفه‌ها در راستای استراتژی تجاری خود دفاع کرد، در حالی که چین قول داد اگر واشنگتن به تشدید تنش‌های تجاری اصرار کند واکنش سختی نشان خواهد داد.

آلفانسو اسپارازا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: طلا همچنان خریدار دارد، زیرا اختلاف میان آمریکا و چین حل نشده است. اگر رهبران دو کشور در نشست سران گروه ۲۰ دیدار نکند این فلز ارزشمند افزایش قیمت پیدا خواهد کرد، زیرا سرمایه گذاران به دنبال دارایی‌های مطمئن خواهند بود.

در این بین سیاست‌گذاران بانک مرکزی آمریکا قرار است روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن دیدار کنند. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که تنش‌های تجاری فزاینده رشد اقتصادی آمریکا را آهسته کرده و باعث افت شدید اشتغالزایی این کشور در ماه گذشته شد و موجب شد بازارها احتمال دهند نرخ‌های بهره تا پایان سال ۲۰۱۹ حداقل دو دور کاهش پیدا می‌کند.

طلا از کاهش نرخ‌های بهره آمریکا سود خواهد برد، زیرا نرخ‌های بهره کمتر جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند که سوددهی ندارد را تقویت می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، طلا هفته گذشته بزرگترین رشد هفتگی در سال ۲۰۱۹ را رقم زد و تا مرز ۱۳۴۸.۰۸ دلار پیشروی کرد که بالاترین قیمت در ۱۴ ماه اخیر بود، با این حال توافق میان آمریکا و مکزیک برای اجتناب از جنگ تجاری باعث شد این فلز درخشش خود را از دست دهد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ تا ساعت 18، قیمت دلار برای فروش 12,900 تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را 4200 تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب 12800 تومان و 12900 تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز 14,800 تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی 4760 تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب 14700 تومان و 14800 تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و 400 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 530 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه نسبت به دیروز افزایش داشته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، 414 هزار و 145 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 2 میلیون و 510 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 620 هزار تومان و یک میلیون تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند