موضوعات داغ:

سکه تمام طرح جدید به 4710000 تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/25

سکه تمام طرح جدید به 4710000 تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/25

بازار طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی و رشد نرخ ارز بود که بر این اساس هر قطعه سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و 710 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی دیروز جمعه با توجه به کاهش نگرانی‌ها درباره رشد اقتصادی آمریکا تا حدودی افت کرد و به 1341 دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش رویترز، در حالی که انتشار آمارهای مثبت از خرده فروشی آمریکا تا حدود نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال را کاهش داده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد کاهش بود.

دانیل گالی، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به دلیل بالا گرفتن نگرانی‌ها در مورد بروز رکود در اقتصاد جهانی، قیمت طلا در هفته‌های اخیر شاهد رشد بوده است. در عین حال، احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا موجب شده تا قیمت فلز زرد رشد کند.»

انتشار آمارهای قوی از بازار خرده فروشی آمریکا در ماه می نشان دهنده بالا رفتن هزینه کرد مصرف کنندگان است که می‌تواند نگرانی‌ها از کند شدن شدید رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال را کاهش دهد. به گفته گالی، انتشار این گزارش، موجب شده تا ضرورت کاهش فوری نرخ بهره کاهش یابد.

انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا در هفته های اخیر موجب افزایش احتمال کاهش نرخ بهره شده بود. سیاست گذاران بانک مرکزی آمریکا قرار است طی روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن تشکیل جلسه دهند و سرمایه گذاران احتمال می دهند نرخ بهره تا پایان امسال حداقل دو نوبت کاهش یابد.

کاهش نرخ بهره علاوه بر کاهش ارزش دلار می‌تواند موجب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارهای امنی نظیر بازار طلا شود.

براساس گزارش خبرگزاری موج، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۵، قیمت دلار برای فروش 13550 تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را 4200 تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب 12850 تومان و 12950 تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز 15490 تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی 4712 تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب 14750 تومان و 14850 تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19:10، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و 570 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 710 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه نسبت به روز چهارشنبه با افزایش چشمگیری روبرو بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، 432 هزار و 151 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 2 میلیون و 480 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 680 هزار تومان و یک میلیون و 10 هزار تومان است.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند