موضوعات داغ:

قیمت نیم سکه 2380000 تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/28

قیمت نیم سکه 2380000 تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز 98/3/28

بازار طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش بهای جهانی طلا و کاهش نرخ ارز بود که بر این اساس قیمت نیم سکه 2 میلیون و 380 هزار تومان شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز سه‌شنبه با توجه به کاهش ارزش دلار افزایش یافت و به 1342 دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، به گفته هلن لو، تحلیل‌گر شرکت آرگونات سکیوریتیز، فضای کلی در بازار طلا مثبت است و انتظاراتی برای کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرزی آمریکا وجود دارد که ارزش دلار را ضعیف کرده و عامل اصلی رشد قیمت طلا بوده است.

با این حال وی خاطرنشان کرد در سطح فعلی ممکن است قیمت طلا اندکی نوسان داشته باشد، زیرا نظرات مختلفی درباره کاهش نرخ‌های بهره وجود دارد و برخی از سرمایه‌گذاران در آستانه تصمیم بانک مرکزی آمریکا محتاط هستند.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای بزرگ روز سه‌شنبه ۰.۱ درصد افت کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر ساخت. دلار از افت چشمگیر شاخص تجاری بانک فدرال رزرو نیویورک در ماه جاری تضعیف شد.

بانک فدرال نیویورک روز دوشنبه اعلام کرده بود شاخص رشد تجاری در ایالت نیویورک ماه جاری افت کم‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به پایین‌ترین حد در بیش از دو سال و نیم گذشته رسیده که انقباض یکباره فعالیت منطقه‌ای را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، نشست سیاست‌گذاری دو روزه بانک مرکزی آمریکا روز سه‌شنبه آغاز می‌شود و بعد از ظهر روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای به پایان می‌رسد. بازارها روی دو کاهش ۲۵ واحدی نرخ‌های بهره تا پایان امسال حساب باز کرده‌اند.

چنین برآوردی برخلاف پیش‌بینی مقامات بانک مرکزی آمریکا است که در مارس انتظار داشتند اقدام بعدی افزایش نرخ‌های بهره باشد.

انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره در پی تشدید تنش‌های تجاری آمریکا و چین و نشانه‌های کندی رشد اقتصاد آمریکا به تدریج افزایش پیدا کرده است. تمامی این عوامل جذابیت طلا را بالا برده و بهای این فلز ارزشمند از رکورد پایین ۱۲۶۵ دلار و ۸۵ سنت که در اوایل ماه مه به آن سقوط کرده بود، حدود شش درصد رشد کرده است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، پیش‌بینی کرد، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است حمایت در سطح ۱۳۳۷ دلار را شکسته و تا مرز ۱۳۲۴ دلار که سطح حمایتی بعدی به شمار می‌رود، سقوط کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۸، قیمت دلار برای فروش 13,187 تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را 4200 تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب 13100 تومان و 13200 تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز 15,091 تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی 4718 تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب 15000 تومان و 15100 تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و 450 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 620 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، 424 هزار و 71 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 2 میلیون و 380 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 580 هزار تومان و 990 هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند