قیمت سکه طرح قدیم به ۴۴۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۳/۲۹

قیمت سکه طرح قدیم به ۴۴۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۳/۲۹

بازار طلا و سکه امروز تحت تاثیر کاهش نرخ ارز و ثبات نسبی بهای جهانی طلا بود که بر این اساس هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به چهار میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز چهارشنبه پس از افزایش ارزش دلار در بازارهای جهانی و افزایش امیدواری‌ها نسبت به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین کاهش یافت و به ۱۳۴۵ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، به گفته استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی SPI، بازارهای سهام تحت تأثیر توییت شب گذشته رئیس جمهور آمریکا صعود کردند و پیام ترامپ از شدت بدبینی در بازار کاست. ابهامات زیادی در بازار شامل تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و موضع سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا وجود دارد که باید از قیمت طلا پشتیبانی کند.

بازارهای سهام روز چهارشنبه پس از اینکه واشنگتن اعلام کرد مذاکرات تجاری با پکن را از سر خواهد گرفت و امیدواری سرمایه گذاران به کاهش نرخ‌های بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، صعود کردند.

ترامپ روز گذشته اعلام کرد با همتای چینی خود صحبت کرده است و گروه‌های مذاکره کننده دو کشور مذاکرات تجاری را پس از یک وقفه طولانی از سر خواهند گرفت تا برای دیدار در نشست ماه جاری گروه ۲۰ در ژاپن آماده شوند.

بر اساس گزارش رویترز، تمامی چشم‌ها به بانک مرکزی آمریکا دوخته شده که قرار است بعدازظهر روز چهارشنبه با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس بانک مرکزی به نشست سیاست پولی خود خاتمه دهد.

انتظار می‌رود بانک مرکزی این بار در خصوص نرخ‌های بهره اقدامی نکند اما مقدمات کاهش نرخ‌های بهره در نشست آینده خود را هموار کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۹، قیمت دلار برای فروش ۱۳۱۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۰۰۰ تومان و ۱۳۱۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۵۰۰۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۰۱ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۹۰۰۰ تومان و ۱۵۰۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۲۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۴۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه تمام طرح جدید با افزایش نسبی روبرو بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۶ هزار و ۸۴۱ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان و یک میلیون و ۲۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند