قیمت سکه امامی به ۴۱۷۵۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۵/۱۹

قیمت سکه امامی به ۴۱۷۵۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۵/۱۹
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر افت بهای جهانی طلا و کاهش نسبی نرخ ارز بود که بر این اساس قیمت سکه تمام امامی به چهار میلیون و 175 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا روز جمعه در حالی بسته شد که قیمت فلز گرانبها به بیش از ۱۵۰۰ دلار رسید اما با رشد ارزش دلار بازار در رقم ۱۴۹۷ دلار برای هر اونس بسته شد.

براساس گزارش رویترز،‌ این نخستین بار از آوریل (فروردین-اردیبهشت) ۲۰۱۳ میلادی بود که بهای جهانی طلا از سطح هزار و ۵۰۰ دلار فراتر رفت.

گزارش‌های خبری همچنین نشان می دهد بروز نشانه هایی از تشدید هر چه بیشتر تنش تجاری بین آمریکا و چین و انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد انگلیس روز جمعه بر بازارهای مالی سایه افکند و موجب شد تا قیمت طلا به بالاترین رقم خود در ۶ سال گذشته برسد.

بروز نشانه هایی از تشدید هر چه بیشتر تنش تجاری بین آمریکا و چین و انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد انگلیس روز جمعه بر بازارهای مالی سایه افکند و موجب شد تا قیمت طلا به بالاترین رقم خود در طی ۶ سال گذشته برسد، اما در نهایت قیمت ها در پایان معاملات روزانه شاهد افت نسبی بود.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ تا ساعت ۱۸، قیمت دلار برای فروش ۱۱,۷۹۴ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۷۵۰ تومان و ۱۱۸۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش ۱۳,۳۰۰ تومان گزارش شده است، همچنین در بانک مرکزی ۴۷۳۴ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۲۵۰ تومان و ۱۳۳۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۱۷۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به روز پنج‌شنبه کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان و ۹۸۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند