موضوعات داغ:

قیمت ربع سکه به 1400000 تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/5/20

قیمت ربع سکه به 1400000 تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/5/20

قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی تحت تاثیر کاهش نرخ ارز بود و بر این اساس قیمت ربع سکه به یک میلیون و 400 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز یکشنبه با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی و ثبات بهای فلز گرانبها در رقم 1497 دلار در هر اونس، تنها از روند نرخ ارز تبعیت کرد.

براساس گزارش ایسنا، تنش‌های تجاری آمریکا و چین، تسهیل سیاست پولی بانک‌های جهانی و عوامل فنی سه عامل اصلی هستند که در حال حاضر از رشد قیمت طلا پشتیبانی می‌کنند.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت “آر جی او فیوچرز” به کیتکونیوز گفت: طلا ممکن است هفته جاری شاهد حرکت انفجاری به سطح قیمت بالاتری باشد. طلا در وضعیت خوبی برای حرکت افزایشی قرار دارد و روند تحکیم دو روزه قیمت طلا، برای بازارها مطلوب بوده است. افزایش بیش از حد قیمت طلا نشان می‌دهد که بازار در روند افزایشی قرار دارد و نمی‌توان گفت بازار تا چه حدی می‌تواند پیشروی کند. اگر قیمت ۱۵۱۶ دلار شکسته شود، طلا می‌تواند تا مرز ۱۵۵۰ دلار جهش پیدا کند.

کالین همیلتون، مدیرکل تحقیقات کالا در شرکت “بی ام او کپیتال مارکتس” نیز اظهار کرد: سطح ۱۵۰۰ دلار برای طلا فوق العاده است و ریسک‌های بلندمدت به سوی صعود بالاتر قیمت تمایل دارند. فضای بازار به نفع رشد قیمت طلا مانده و تمایلی عواملی که به افزایش قیمت طلا منجر شده‌اند هنوز وجود دارند. بازده اوراق قرضه پایین رفته، ریسک‌های ژئوپلیتیکی رو به افزایش است و نگرانی‌ها نسبت به وضعیت اقتصاد صنعتی استمرار دارد.

با وجود خوش بینی عمومی، برخی از تحلیلگران تداوم روند افزایشی فعلی طلا را زیر سوال برده‌اند. بیل باروچ، رئیس شرکت “بلو لاین فیوچرز” در این باره گفت: سرمایه‌گذاران نباید فراموش کنند که به سودگیری از رشد اخیر قیمت بپردازند حتی اگر طلا به سوی صعود تا مرز ۱۵۸۰ دلار در حرکت باشد.

استراتژیست شرکت “آر جی او فیوچرز” همچنین به انتظارات برای کاهش بیشتر نرخ‌های بهره آمریکا اشاره کرد که در بالا رفتن قیمت طلا، نقش بزرگی داشته است. بازارها روی کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در سپتامبر ۱۰۰ درصد، در نشست دسامبر ۸۷ درصد و در مارس ۷۰ درصد حساب می‌کنند که در صورت تحقق این سناریو، نرخ‌های بهره آمریکا یک درصد کاهش پیدا می‌کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، صرافی ملی امروز قیمت دلاررا برای خرید و فروش به ترتیب 11650 تومان و 11700 تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش 13,300 تومان گزارش شده است، همچنین در بانک مرکزی 4734 تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب 13150 تومان و 13200 تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 17:30، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و 70 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 160 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه تمام طرح جدید نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، 411 هزار و 836 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 2 میلیون و 200 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 400 هزار تومان و 970 هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند