قیمت ربع سکه به ۱۳۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۲

قیمت ربع سکه به ۱۳۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۲
قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش جهانی طلا و ثبات نسبی نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت ربع سکه به یک میلیون و 350 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا جمعه شب در حالی بسته شد که قیمت طلا پس از سقوط به کانال ۱۴۰۰ دلاری پس از اظهارات ترامپ درباره روابط تجاری آمریکا و چین با افزایش بیش از ۲۰ دلاری مواجه شد و بهای جهانی فلز گرانبها به ۱۵۲۷ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش فارس، از آنجایی‌که سرمایه گذاران سخنرانی جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو را تمایل به سیاست‌های پولی ملایم معنا کردند و همچنین آخرین اظهارات ترامپ تنش‌های تجاری با چین را بدتر کرد، قیمت طلا در معاملات روز جمعه ۲ درصد افزایش یافت.

براساس گزارش رویترز، باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار گفت: حقیقت این است که پاول گفت فدرال رزرو اقدامی مناسب برای حفظ توسعه اقتصادی انجام خواهد داد که کاملا برای طلا افزایشی بود. دو ابزار اولیه سیاست‌های انقباضی و کاهش نرخ بهره است که هر دو سبب می‌شود طلا افزایش یابد.

پاول گفت: اقتصاد آمریکا در جایگاه مطلوب است و فدرال رزرو اقدام مناسبی انجام خواهد داد تا توسعه اقتصادی کنونی را در مسیر خود نگاه دارد.

با این حال، وی فهرستی از ریسک‌های اقتصادی و ژئوپلتیکی که فدرال رزرو رصد می‌کند، ارائه داد و خاطرنشان کرد که با جنگ تجاری ارتباط دارد.

طلا نزدیک به ۸ درصد در ماه جاری و حدود ۱۹ درصد از ابتدای سال افزایش قیمت داشته و چهارمین هفته افزایشی را ثبت کرده است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ قیمت دلار تا ساعت ۱۷، ۱۱,۵۹۷ تومان اعلام شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۵۰۰ تومان و ۱۱۶۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو ۱۳,۰۵۰ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت یورو را ۴۶۸۶ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۹۵۰ تومان و ۱۳۰۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۱۵۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام با کاهش همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۱۷ هزار و ۸۳۸ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ۹۳۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند