قیمت هر گرم طلا به ۳۹۸۴۴۷ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۳۰

قیمت هر گرم طلا به ۳۹۸۴۴۷ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۳۰

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر ثبات نسبی نرخ جهانی فلز گرانبها و بهای ارز بود که بر این اساس قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۳۹۸ هزار و ۴۴۷ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز سه‌شنبه با توجه به صعود بازارهای سهام آسیایی نوسان چشمگیری را تجربه نکرد و در محدوده ۱۴۸۵ دلار ثابت ماند.

براساس گزارش ایسنا، لی یوچنگ، معاون وزیر خارجه چین اظهار کرده که چین و آمریکا پیشرفتی در مذاکرات تجاری دوجانبه داشته‌اند و تا زمانی که دو طرف به یکدیگر احترام بگذارند، هیچ مشکلی نیست که حل نشود.

اظهارات این مقام چینی یک روز پس از اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا مطرح شد که نسبت به توافق تجاری ابراز خوش‌بینی کرده بود. لری کودلاو، مشاور کاخ سفید نیز اظهار کرده بود تعرفه‌های جدید روی کالاهای چینی که قرار است که قرار است از دسامبر اجرایی شود ممکن است در صورت پیشرفت مذاکرات، لغو شوند.

این اظهارات بازارها را تشویق کرد و شاخص اس اند پی ۵۰۰ در آمریکا روز دوشنبه به رکورد بالایی صعود کرد. شاخص MSCI بازارهای آسیا-اقیانوسیه بجز ژاپن، روز سه شنبه ۰.۱ درصد رشد کرد.

به گفته مارگارت یانگ ین، تحلیلگر بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس”، بازارهای سهام در وضعیت ریسک پذیری هستند و به نظر می‌رسد قیمت طلا و سایر فلزات ارزشمند از حمایت برخوردار نیستند و نگرانی‌ها از عدم توافق بریگزیت از میان رفته و پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین تا حدودی خاطر بازارها را آسوده کرده است.

در جدیدترین تحولات مربوط به بریگزیت، با آغاز بحث نمایندگان پارلمان انگلیس درباره لایحه توافق خروج از اتحادیه اروپا، نبرد پارلمانی بوری جانسون، نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه آغاز می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران منتظر نشست بانک مرکزی آمریکا در پایان ماه میلادی جاری هستند تا به ارزیابی جهت سیاست پولی این کشور بپردازند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۳۰ مهر تا ساعت ۱۸، ۱۱,۳۵۳ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۲۵۰ تومان و ۱۱۳۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۲,۶۰۴ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۸۴ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۵۰۰ تومان و ۱۲۶۰۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۱۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۱۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۹۸ هزار و ۴۴۷ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان و ۸۴۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند