ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز ۱۹ مهر

ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت طلا و سکه امروز ۱۹ مهر

اونس جهانی طلا در بازار امروز به ۱۷۵۲ دلار کاهش یافت. قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز به یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار امروز اونس جهانی طلا با کمی نوسان به ۱۷۵۲ دلار رسید همچنین قیمت طلا و سکه در بازار امروز نوسان داشت.

قیمت طلا در سایت اتحادیه طلا یک میلیون و ۱۴۲ هزار تومان ثبت و قیمت سکه ۱۱ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان اعلام شد.

طلای جهانی بی‌رمق ماند

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به آغاز تعدیل تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا، افت ملایمی داشت.

بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۵۵ دلار و ۶۸ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۵۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت IG Market اظهار کرد: آمار اشتغال ماهانه نمی‌تواند روند تعدیل تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا را متوقف کند. کمبود نیروی کار باعث بالا رفتن فشارهای دستمزد شده و تورم را ممکن است تشدید کند که به معنای آن است که مقامات بانکی نهایتا باید مداخله کنند.

طلا پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش پول ناشی از تدابیر محرک مالی محسوب می‌شود. تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا، با شرایط مذکورمقابله کرده و از جذابیت طلا کم می‌کند.

به گفته رودا، بازار طلا مشکلات زیادی برای ارزیابی وضعیت دارد. نظر شخصی من این است که طلا به سمت نزول مایل است اما در حال حاضر در بازه محدودی حبس شده است.

بانک مرکزی آمریکا با وجود گزارش اشتغال مایوس کننده سپتامبر ممکن است ماه آینده تعدیل تدابیر محرک مالی را آغاز کند. آماری که روز جمعه منتشر شد، نشان داد اقتصاد آمریکا ماه میلادی گذشته ۱۹۴ هزار شغل جدید در سپتامبر ایجاد کرده که پایین‌تر از ۵۰۰ هزار شغل مورد پیش بینی اقتصاددانان بود. در این بین، نرخ بیکاری به ۴.۸ درصد کاهش پیدا کرد که پایین‌ترین میزان در ۱۸ ماه گذشته بود و رشد دستمزد شتاب گرفت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند