جزئیات بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۲/۹

جزئیات بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۲/۹

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و ۱۳۳ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی ۰٫۳۱ درصد افزایش بافت و به ۱۷۳۴ دلار رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌‌‌شنبه ۹ اسفند ساعت ۱۹، با ۴۲۳ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۴،۲۴۴ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۲۳۸ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۷۳۹ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌شنبه ۹ اسفند ساعت ۱۹، با ۵۱ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۰،۴۴۹ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۴۴۷ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۹ هزار و ۸۴۴ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۷۵۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۱۳۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۸۵ هزار تومان و دو میلیون و ۳۹۵ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند