جزئیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/6/12

جزئیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/6/12

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف افت بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به یازده میلیون و ۳۴۴ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بهبود ارزش دلار آمریکا که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۹۹۱ دلار و ۹۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به بالاترین قیمت از ۱۹ اوت صعود کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۵ درصد افت کرد و به ۱۹۶۹ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه با ۳۰ سنت معادل ۰.۰۲ درصد افزایش، در ۱۹۷۸ دلار و ۹۰ سنت بسته شد در حالی که اواسط معاملات تا مرز ۲۰۰۱ دلار و ۲۰ سنت پیشروی کرده بود.

به گفته مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس، دلار قویتر در معاملات روز جاری طلا را تحت فشارهای کاهشی قرار داد اما تصویر کلی همچنان به نفع طلا مانده است زیرا بانک مرکزی آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی احتمالا سیاست‌های پولی تسهیلی خود را برای مدت طولانی حفظ خواهند کرد.

شاخص دلار پس از انتشار آماری که نشان داد فعالیت تولیدی آمریکا در اوت رشد شتاب آمیزی گرفته و به بالاترین میزان در دو سال اخیر صعود کرده است، بهبود یافت. دلار قویتر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

این آمار مثبت ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران را بهبود بخشید و ورود سرمایه به طلا که دارایی امن محسوب می‌شود را محدود کرد. با این همه انتظارات برای پایین ماندن نرخهای بهره آمریکا در رکورد اندک برای مدت طولانی کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

نرخ‌های بهره پایین‌تر ارزش دلار و بازده اوراق قرضه را پایین نگه می دارد و جذابیت طلا که بازدهی ندارد را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، لائل برینارد، یکی از مقامات بانک مرکزی آمریکا روز سه‌شنبه گفت: بانک مرکزی باید تدابیر محرک مالی بیشتری عرضه کند تا به وعده جدیدش برای رشد قوی‌تر مشاغل و تورم بالا عمل کند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد اونس طلا پس از ناکامی در شکستن مقاومت در سطح ۱۰۰۶ دلار، ممکن است تا سطح ۱۹۳۸ دلار سقوط کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۲۷ دلار و ۹۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، به ۹۳۳ دلار و ۸۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۲۲۵۹ دلار و ۵۲ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه 12 شهریور ساعت ۱۸ با ۲۵۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۲۲،۹۰۲ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۲ هزار و 700 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و 600 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه 12 شهریور ساعت ۱۸ با ۲۵۰ تومان کاهش نسبت به روز قبل، ۲۷،۱۰۲ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 26 هزار و 900 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 26 هزار و 800 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و 344 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 109 هزار و 800 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و 600 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 3 میلیون و 200 هزار تومان و یک میلیون و 751 هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند