قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز فصل پاییز / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/7/1

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز فصل پاییز / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/7/1

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به سیزده میلیون و ۲۰۹ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی در مواجهه با عوامل متضاد شامل نگرانی‌ها نسبت به افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ و قویتر شدن ارزش دلار آمریکا، در بازه محدودی نوسان داشت.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۹۱۴ دلار و ۲۸ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه بیش از سه درصد ریزش کرده و به ۱۸۸۲ دلار و ۷۰ سنت رسیده بود که پایین‌ترین قیمت از ۱۲ اوت بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۹۱۹ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۵۱ دلار و ۵۰ سنت معادل ۲.۶ درصد کاهش یافت و در ۱۹۱۰ دلار و ۶۰ سنت بسته شد.

صعود دلار آمریکا در اوایل معاملات، از جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا کاست. دلار قوی‌تر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس در این باره گفت: طلا اکنون به دلار آمریکا در مقایسه با هر عامل دیگری حساسیت بیشتر پیدا کرده است. در کوتاه‌مدت ممکن است طلا برای حفظ صعودش در بالای مرز ۱۹۰۰ دلار به سختی تلاش کند و اگر به پایین ۱۹۰۰ دلار سقوط کند، راه برای نزول بیشتر این فلز ارزشمند هموار می‌شود.

در این میان، عاملی که از قیمت طلا پشتیبانی کرد، نگرانی‌ها نسبت به قرنطینه‌های جدید در اروپا بود که ممکن است در نتیجه افزایش جدید موارد ابتلا به ویروس کرونا اعمال شود. تردیدها نسبت به احیای اقتصادی سریع هم سرمایه‌گذاران را از دارایی‌های پرریسک دور نگه داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر اظهارات اعضای کمیته بانک مرکزی آمریکا شامل جروم پاول، رییس بانک مرکزی هستند که قرار است هفته جاری در برابر کمیته‌های کنگره حاضر شوند.

قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون تحت تاثیر اقدامات محرک مالی بانک‌های مرکزی جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، حدود ۲۶ درصد رشد کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۴ دلار و ۷۳ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۲ درصد صعود کرد و ۸۹۱ دلار و ۷۵ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد افزایش، به ۲۲۹۳ دلار و ۷۱ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 1 مهر ساعت 18، با ۲۵۳ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۷،۱۹۸ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۷ و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 1 مهر ساعت 18، با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۳۱،۹۵۲ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۹۵۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۱ هزار و ۸۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 18، قیمت سکه تمام طرح قدیم دوازده میلیون و ۵۱۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سیزده میلیون و ۲۰۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۳۶ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 3 میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۷۰ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند