کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۸

کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۸

در اولین روز از معاملات این هفته قیمت طلا و سکه با کاهش چشمگیری همراه شد و سکه تمام طرح قدیم به ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از آنکه آمارها نشان داد که رشد اشتعال در آمریکا کمتر از حد انتظار بوده است قیمت طلا روز جمعه اندکی افزایش داشت اما با توجه به سیگنال ارسالی از سوی فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره فلز زرد در مسیر ثبت افت هفتگی قرار گرفت.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳۰ درصد افزایش به ۱۷۹۶ دلار و ۵۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰٫۴۶ درصد رشد به ۱۷۹۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.

جیووانی استانوو، تحلیلگر موسسه یو بی اس در این باره گفت: «در حالی که تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه دسامبر در آمریکا کمتر از حد انتظار بوده، اما با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور در حال حرکت به سمت پایین ترین رقم چند سال اخیر است، بازار طلا شاهد نوسان بود.»

گزارش دولت آمریکا نشان داد بخش غیرکشاورزی اقتصاد این کشور در ماه گذشته ۱۹۹ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده که کمتر از پیش بینی ۴۰۰ هزار بشکه ای تحلیلگران بوده است.

سوکی کوپی تحلیلگر استاندارد چارترد نیز در مورد آخرین وضعیت بازار طلا گفت: «واکنش بازار به آمارهای بازار کار نشان می دهد که در آستانه نشست سیاست گذاری فدرال رزرو بازار بیشتر روی ریسک های تورمی متمرکز شده است.»

اوایل دیروز و تحت تاثیر رشد سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قیمت طلا به پایین ترین رقم از ۱۶ دسامبر یعنی ۱۷۸۲ دلار و ۱۰ سنت رسید و در مسیر کاهش هفتگی حدودا ۲ درصدی قرار گرفت.

صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو که روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که مقام های بانک مرکزی آمریکا موضوع افزایش زودتر از موعد نرخ بهره را جهت مقابله با نرخ بالای تورم مورد بحث قرار داده اند.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۱۸ دی تا ساعت ۱۹، به رقم ۲۶ هزار و ۸۸۴ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۶ هزار و ۸۸۹ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۶ هزار و ۳۵۶ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۶۹ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۵۷۵ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۹ هزار و ۹۷۰ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌های اعلامی سایت طلا و جواهر تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۲ میلیون ۴۸۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۱۸ هزار ۱۹۵ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، شش میلیون و ۶۳۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند