موضوعات داغ:

اولین قیمت طلا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان

اولین قیمت طلا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان

پس از حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو، قیمت طلا در اولین روز از معاملات هفتگی با رشد بیش از یک درصد به بالاتر از هزار و پانصد دلار رسید.

پس از حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو و افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های امن، قیمت جهانی طلا در اولین روز از معاملات هفتگی با رشد بیش از یک درصد بار دیگر به کانال هزار و ۵۰۰ دلار وارد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، در معاملات روز دوشنبه، هر اونس طلا با قیمت هزار و ۵۰۵ دلار و ۲۷ سنت معامله شد. این بالاترین قیمت فلز زرد از ۲۳ ماه آگوست (ماه گذشته میلادی) تاکنون محسوب می‌شود.

به دنبال این حملات قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز، با ۱۲ درصد رشد به بالاترین سطح پنج ماه گذشته (بیش از ۶۷ دلار) رسید. نگرانی‌ها از اختلال عرضه پس از حمله به پالایشگاه و میدان نفتی در آرامکو که موجب افت پنج درصدی عرضه جهانی شد و افزایش تنش‌ها در خاورمیانه ترغیب سرمایه‌گذاران به دارایی‌های امن را به دنبال داشته است.

این در حالی است که نشست دو روزه فدرال‌رزرو در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد. در این نشست مقامات بانک مرکزی این کشور در مورد ادامه سیاست‌های انبساطی تصمیم‌گیری خواهند کرد. به گفته تحلیلگران، اگر نرخ بهره کاهش یابد، قیمت طلا نیز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه با ۰٫۶۷ درصد کاهش به ۸۷۴٫۵۱ تن رسید.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند