تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رکورد قیمت مسکن شکسته شد / رشد چشمگیر خرید و فروش مسکن در تهران

رکورد قیمت مسکن شکسته شد / رشد چشمگیر خرید و فروش مسکن در تهران

قیمت مسکن تهران در بهمن ماه امسال به بالاترین سطح تاریخی خود معادل 14.4 میلیون تومان رسیده است. تعداد معاملات مسکن در سطح شهر تهران نیز در بهمن ماه با رشد 24.3 درصدی همراه بوده و به بیش از 12 هزار فقره رسیده که از خرداد ماه سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

قیمت خانه بازهم رکورد زد.

به گزارش تجارت‌نیوز، آمارهای اقتباس شده از سازمان راه و شهرسازی نشان می‌دهد قیمت مسکن در بهمن ماه نسبت به دی ماه امسال به طور میانگین 3.7 درصد افزایش و نسبت به بهمن ماه سال گذشته 43.1 درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که قیمت مسکن در دی ماه نیز بیش از سه درصد افزایش یافته بود. قیمت مسکن تهران در بهمن ماه امسال به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده است.

متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در مناطق ۲۲گانه تهران با 43.1 درصد رشد از 10 میلیون تومان در بهمن ماه سال گذشته به 14 میلیون و 400 هزار تومان در پایان بهمن ماه امسال رسیده است.

روند معاملات در بهمن ماه نیز همانند دی ماه رونق گرفته، به طوری که تعداد معاملات مسکن در سطح شهر تهران نسبت به ماه قبل با رشد 24.3 درصدی همراه بوده و به بیش از 12 هزار فقره رسیده که از خرداد ماه سال گذشته بی‌سابقه بوده است. ارزش معاملات مسکن در بهمن ماه امسال حدود 16 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل 33 درصد رشد داشته است.

همچنین در میان مناطق ۲۲گانه تهران، قیمت مسکن در بهمن ماه سال جاری تنها در منطقه یک کاهش داشته و مناطق دیگر با افزایش قیمت همراه بوده‌اند. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه یک تهران با افت 2.6 درصدی از 30 میلیون و 200 هزار تومان در دی ماه به 29 میلیون و 420 هزار تومان در بهمن ماه امسال رسیده است.

همچنین بیشترین افزایش قیمت مربوط به منطقه22 بوده، به طوری که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه22 تهران با رشد بیش از 10 درصد از 12 میلیون تومان در دی ماه به 13 میلیون و 330 هزار تومان در بهمن ماه امسال رسیده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند