قیمت گوشت در ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ + فهرست قیمت

قیمت گوشت در ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ + فهرست قیمت

قیمت گوشت، امروز هم تحت تاثیر نظارت نامناسب گران شد. نرخ گوشت خورشتی بدون استخوان گوسفند داخلی، به ۱۹۵۷۵۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،  قیمت گوشت به دلیل حضور پررنگ دلالان در بازار افزایشی شده است. قیمت گوشت ران گوشفندی امروز ۱۴۶ هزار تومان به فروش رفت.قیمت گوشت گردن گوسفندی با قیمت ۱۲۱ هزار تومان در بازار به فروش می رود.

جواد آزاد مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران کشور گفت: دلایل مختلفی در گرانی گوشت قرمز در کشور وجود دارد که برخی از آن‌ها ازعدم توجه سیاستگذاران به مقوله تولید گوشت قرمز نشات می‌گیرد.

وی گفت: اولویت دولت در تخصیص نهاده جهت تولید گوشت مرغ، تخم مرغ، شیر و در گام آخر گوشت قرمز است، بنابراین دامداری که با نرخ غیر دولتی نهاده‌اش را تامین می‌کند نمی‌تواند گوشت تولیدی‌اش را با قیمت مصوب در بازار عرضه کند.

آزاد، عامل بعدی در گرانی گوشت را سازوکار نامناسب توزیع بر شمرد و گفت: وقتی شبکه توزیع نامناسب باشد فاصله خرید گوشت از دامدار تا مصرف کننده را برخی دلالان پر می‌کنند و گوشت تولیدی توسط دامدار مستقیم به دست مصرف کننده نمی‌رسد که در این صورت هزینه تمام شده گوشت متحمل هزینه‌های سربار خواهد شد (مثلث).

قیمت انواع گوشت

-شیشلیک گوسفندی زی پرو ۱ کیلوگرم ۱۹۱۵۰۰
-خورشتی بدون استخوان گوسفند داخلی مهیا ۱۹۵۷۵۰
-ران گوسفندی پویا پروتئین وزن ۱ کیلوگرم ۱۷۷۳۰۰
-گردن اسلایس گوسفند زی پرو ۱.۵ کیلوگرم ۲۲۶۵۰۰
-راسته بدون استخوان گوسفند مهیا پروتئین ۱ کیلوگرم

افزایش ۱۵ درصدی قیمت گوشت

اخیرا علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نیز از افزایش ۱۵ درصدی قیمت گوشت خبر داده و گفته است: در حال حاضر نبود نهاده دام در بازار دامدار را دچار مشکل کرده به این صورت که دیگر قادر به نگهداری دام نیست و مجبور می‌شود دام‌ها را در وزن‌های پایین به بازار عرضه کند.

وی  درباره وضعیت بازار گوشت و مشکلات آن، گفت: در حال حاضر عرضه به اندازه کافی صورت می‌گیرد، ولی قیمت‌ها نسبت به قبل از عید قربان ۱۵ درصد افزایش داشته است (مشرق).

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند