جایگزین آیفون در راه است؟ / قیمت گوشی موبایل در بازار امروز ۱۱ مهر

جایگزین آیفون در راه است؟ / قیمت گوشی موبایل در بازار امروز ۱۱ مهر

قیمت انواع گوشی‌های موبایل سامسونگ، اپل، هوآوی و شیائومی در بازار امروز یکشنبه یازدهم مهر ۱۴۰۰ را مشاهده می‌کنید. شایعات بیشتری درباره جایگزینی آیفون مینی در سال آینده با آیفون ۱۴ مکس منتشر شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جدول‌های زیر، قیمت موبایل تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است، البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. تمامی مدل‌ها، دارای نسخه بدون گارانتی نیز هستند که در بازار با قیمتی ارزان‌تر به فروش می‌رسند.

شایعات بیشتری درباره جایگزینی آیفون مینی در سال آینده با آیفون ۱۴ مکس منتشر شدند

آیفون ۱۲ مینی بر خلاف انتظارات اپل، فروش چندان زیادی نداشت و از آن موقع بارها شایعاتی مربوط به کنار گذاشته شدن این سری توسط اپل شنیده‌ایم. در سوی دیگر، آیفون ۱۲ پرو مکس با وجود قیمت بالای خود، فروش بسیار بیشتری از آیفون ۱۲ مینی داشته و حتی قیمت پایین‌تر این محصول نیز نتوانسته تا کاربران را به سوی آن جذب کند.

در چند روز گذشته نیز شایعه‌ای مبنی بر جایگزین شدن مدل مینی در سال آینده با مدلی بزرگ‌تر که آیفون ۱۴ مکس نام دارد، شنیده بودیم و در امروز، چند منبع دیگر نیز به این شایعات دامن زدند. کنار گذاشتن این گوشی با توجه به میل بیشتر کاربران به خرید گوشی‌های بزرگ‌تر در این روز‌ها، حرکتی عاقلانه به نظر رسیده و در صورت عرضه یک آیفون با نمایشگر بزرگ و قیمت مناسب، قاعدتا استقبال چشمگیری از آن صورت خواهد گرفت.

آیفون ۱۴ مکس قرار است از همان نمایشگر ۶.۷ اینچی به کار رفته در مدل پرو مکس استفاده کند اما سخت افزار آن مشابه آیفون ۱۴ معمولی ۶.۱ اینچی خواهد بود. «جان پراسر»، که کانال یوتیوبی Front Page Tech را مدیریت و مجری‌گری می‌کند نیز در ویدیوی جدید خود به این شایعه و همچنین مشکل اسکرول آیپد مینی جدید اشاره کرده است.

آیا سری آیفون‌های مینی به پایان راه خود نزدیک شده‌اند؟ اگر به عنوان یک گوشی رده بالا و گران قیمت به آنها نگاه کنیم، باید گفت که قطعا همینطور است؛ اما شاید هنوز دوران آیفون‌های با نمایشگر کوچک‌تر از ۶ اینچ به پایان نرسیده باشد.

به گفته بسیاری، گوشی جدیدی از سری آیفون SE نیز در راه است و مدل ۲۰۲۰ این گوشی، ابعادی مشابه به آیفون مینی داشت. اگر اپل‌ حاشیه‌های این مدل را کمتر کرده، از نمایشگر بزرگ‌تری استفاده کند و سرانجام برای همیشه بدنه‌های به جا مانده از سری قدیمی آیفون ۵s را بازنشسته کند، این گوشی موفق خواهد شد تا جای خالی آیفون‌های مینی را برای طرفداران گوشی‌های کوچک‌تر، پر کند. البته همانطور که انتظار می‌رود، این گوشی جدیدترین پردازنده یا بهترین دوربین را به همراه نخواهد داشت اما قیمت پایین‌تر آن قطعا کاربران را جذب می‌کند.

در روز گذشته شاهد انتشار رندر‌هایی از سری آیفون ۱۴ نیز بودیم که این گوشی‌ها را با نمایشگر پانچ هول یا حفره دار نشان می‌داد؛ به نظر می‌رسد که اپل سرانجام قصد کنار گذاشتن ناچ و فیس آیدی را داشته و قرار است که از یک سنسور اثر انگشت قرار گرفته روی دکمه پاور گوشی استفاده کند.

قیمت موبایل امروز

قیمت گوشی‌های شرکت سامسونگ

قیمت گوشی‌های شرکت هواوی

قیمت گوشی‌های شرکت اپل

قیمت گوشی‌های شرکت سیائومی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند