احتمال کاهش فروش آیفون ۱۳ / قیمت گوشی موبایل در بازار امروز ۲۸ مهر

احتمال کاهش فروش آیفون ۱۳ / قیمت گوشی موبایل در بازار امروز ۲۸ مهر

قیمت انواع گوشی‌های موبایل سامسونگ، اپل، هوآوی و شیائومی در بازار امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ را مشاهده می‌کنید. فروش آیفون ۱۳ به خاطر کمبود تراشه کاهش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جدول‌های زیر، قیمت موبایل تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است، البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. تمامی مدل‌ها، دارای نسخه بدون گارانتی نیز هستند که در بازار با قیمتی ارزان‌تر به فروش می‌رسند.

فروش آیفون ۱۳ به خاطر کمبود تراشه کاهش می‌یابد

شرکت سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان پیش‌بینی خود از فروش آیفون ۱۳ در فصل تعطیلات پیش رو را کاهش داده چون معتقد است که کمبود جهانی تراشه و تعطیلی کارخانه‌ها در آسیا بالاخره کسب و کار کوپرتینویی‌ها را دچار مشکل خواهد کرد.

به گزارش رویترز، شرکت جی‌پی مورگان پیش‌بینی می‌کند که اپل در سه‌ماهه سال مالی ۲۰۲۲ از فروش آیفون ۶۳ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. این رقم از افت تقریبا ۴ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال خبر می‌دهد. هفته گذشته بانک سرمایه‌گذاری Needham نیز پیش‌بینی فروش آیفون ۱۳ در فصل اول ۲۰۲۲ را ۱۰ میلیون دستگاه کاهش داد و به ۸۰ میلیون عدد رساند.

جی‌پی مورگان معتقد است که فروش آیفون در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۱ حدود ۵۸ میلیون دستگاه و ۴۵ میلیارد دلار خواهد بود. این رقم بسیار بیشتر از پیش‌بینی وال استریت مبنی بر درآمد ۴۱ میلیارد دلاری از فروش آیفون در این بازه زمانی است.

به گفته Refinitiv IBES، تحلیلگران انتظار دارند اپل در فصل تعطیلات ۴۵ میلیون و در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۲ برابر ۷۹.۴ میلیون آیفون بفروشد. اگرچه اپل نسبت به بسیاری از شرکت‌های رقیب عملکرد بسیار بهتری در مقابله با کمبود جهانی تراشه داشته، اما گلوگاه‌های زنجیره تامین و تعطیلی کارخانه‌ها در کشورهایی مثل ویتنام بالاخره دارد اثر خود را بر این شرکت می‌گذارد.

بلومبرگ هفته گذشته گفته بود اپل احتمالا به خاطر کمبود تراشه ظرفیت تولید آیفون ۱۳ را حدود ۱۰ میلیون دستگاه کمتر می‌کند. تحلیل‌گران مدعی‌اند که خریداران آیفون ۱۳ با یکی از طولانی‌ترین بازه‌های زمانی انتظار در چند سال اخیر روبرو هستند تا تلفن هوشمند خود را دریافت کنند.

قیمت موبایل در بازار امروز

قیمت آیفون

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند